EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

AÜ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU’NDA ENGELSİZ KAYNAŞMA

Kadıköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Engelli Danışma ve Dayanışma Merkezi, Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu ziyaret etti

Eklenme:03.10.2013 / 15:20          Güncelleme:03.10.2013 / 15:20
Kadıköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Engelli Danışma ve Dayanışma Merkezi, Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu ziyaret etti.
İstanbul’dan Antalya’ya turizm amaçlı gelen görme, işitme, zihinsel ve bedensel engele sahip yaklaşık 60 kişi, AÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nün “Engelliler için Beden Eğitimi ve Spor” dersi kapsamında BESYO öğrencileri ile ortak spor aktivitelerine katıldı. Akdeniz Üniversitesi Mavi Spor Salonu’nda da yaklaşık 2 saat süren eğlenceli aktivitelerde bulunan katılımcılar beceri parkuru ve eğitsel oyun aktivitelerinde yeteneklerini sergilediler.
Akdeniz Üniversitesi BESYO Müdürü Doç. Dr. Erkan Çalışkan, son yıllarda yükselen ve marka üniversite haline gelen Akdeniz Üniversitesi’nin bilimsel başarılarına sosyal ve sportif anlamda katkı sağlamaya çalıştıklarını belirterek, “Sporun engelli bireyler ile sağlıklı bireyleri ortak noktada buluşturan bir uğraş olduğunu biliyoruz” dedi.
Yüksekokul olarak Antalya’dan ve farklı illerden misafir kabul ettiklerini belirten Doç. Dr. Erkan Çalışkan, “Bu misafirlerimiz ile ortak sportif aktiviteleri yapıyoruz. Yakın bir zamanda da bu aktiviteleri uluslararası boyuta taşıyacağız. Bugün İstanbul’dan gelen engelli bireyler ile BESYO öğrencilerimizi buluşturduk. Ders uygulamalarımızda öğrencilerimizin engelli bireyleri yakından tanımalarını, sporsal yeteneklerini ve özverilerini görmelerini sağlamaya çalıştık. Öğrencilerimizin engelli bireylerdeki bu özveriyi görmeleri onların eğitim yaşamlarında yeni ufuklar açacaktır. Tüm öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz ile toplumsal duyarlılıklar noktasında her zaman hassas olmaya çalışıyoruz. Her bir öğrencimizin topluma hizmet konusunda çok şey yapacağını düşünüyorum” diye konuştu.
Kadıköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tülin Ergüner ise, “Merkez olarak biz her yıl engelli yaz kampı gerçekleştiriyoruz. Yaz kampımız kapsamında da bu yıl Antalya’ya geldik. Amacımız, engellilere tek başına var olabildiklerini hissettirebilmek, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak, engelsiz kişilerin de engellilerle kaynaşmalarını sağlamak” dedi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber