EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

KONAK'IN BAŞKANI TARTANA HIRVAT SİYASETÇİDEN ÖVGÜ

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Dış İşleri Danışmanı Romana Vlahutin, İzmir Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Başkanı Aynur Tartan, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Yasemin Arbak, Öğretim Üyesi Meltem Kolday

Eklenme:03.10.2013 / 15:20          Güncelleme:03.10.2013 / 15:20
Hırvatistan Cumhurbaşkanı Dış İşleri Danışmanı Romana Vlahutin, İzmir Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölge Başkanı Aynur Tartan, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Yasemin Arbak, Öğretim Üyesi Meltem Kolday ve Yard. Doç. Dr. Alper Arısoy Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’ı makamında ziyaret etti.
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İşletme Fakültesi ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğiyle düzenlenen ‘İş’te Kadın’ paneline katılmak üzere İzmir’e gelen Hırvatistan Cumhurbaşkanı Dış İşleri Danışmanı Romana Vlahutin, Başkan Tartan’ın kadınlara verdiği destekleri yakından takip ettiğini belirterek kutladı. Vlahutin, “Özellikle fırsat eşitliğini yakalayamamış bölgedeki kadınlara yönelik açtığınız kurslarla onlara destek olduğunuzu öğrendiğimde kadınlar adına çok mutlu oldum. Kadına hizmet, ülkeye yapılan en önemli yatırımdır. Sizi çalışmalarınız nedeniyle kutluyorum” dedi.
Romana Vlahutin, ülkesinde kadınların daha çok eğitim, sağlık ve hukuk alanlarında istihdam edildiğini belirterek, “Eğitimde işgücünün yüzde 76’sını kadınlar oluşturuyor, sağlıkta yüzde 70’ini. Doktorların yüzde 60’ı kadın. Hakimlerin yüzde 66’sı kadın. Bu oranlar kadının toplumdaki yerine ilişkin iyi bir fikir verecektir. Parlamentoda üyelerin yüzde 27’si kadın. İş dünyasında ise yüzde 27 yönetici seviyesinde kadın var, yönetim kurullarında yüzde 19, CEO’ların yüzde 6’sı kadın. Kadınların çok da güçlü olduklarını görmüyoruz. Eğitim, sağlık ve hukukta kadın istihdamı var ancak iş dünyasında çok yok” diye konuştu. Vlahutin, ülkesinde pek çok Türk dizisi yayınlandığını ve severek izlediğini de sözlerine ekledi.
Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, her projelerinde ‘Önce insan’ felsefesinden hareketle yola çıktıklarını belirterek, “Belediyemizde kadın çalışan sayısı erkeklerden daha fazla, bununla da gurur duyuyorum. Açtığımız meslek edindirme ve hobi kursları sayesinde pek çok genç kızımızı ve kadınımızı ekonomiye kazandırdık. Yaptıkları el sanatı ürünlerin satışını yaparak küçük de olsa aile bütçesine katkı koyuyorlar. Her zaman kadınlarımıza destek verdim, vermeye de devam edeceğim” dedi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber