EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

KİMYASAL SİLAH DENETÇİLERİ SURİYE'DE ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’ne (OPCW) bağlı 9 silahsızlandırma uzmanı, Suriye’nin kimyasal silahlardan arındırılması için çalışmalarına başladı

Eklenme:03.10.2013 / 15:28          Güncelleme:03.10.2013 / 15:28
Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’ne (OPCW) bağlı 9 silahsızlandırma uzmanı, Suriye’nin kimyasal silahlardan arındırılması için çalışmalarına başladı.
19 kişilik kimyasal silah denetçileri ekibinin bir parçası olan grubun üyeleri, bugün Şam’da kaldıkları otelden ayrıldı.
Silahsızlandırma uzmanları, Suriye’yi kimyasal silahlardan arındırma yönündeki bir Birleşmiş Milletler kararını uygulamakla görevlendirilmişti. Rusya ve ABD, Eylül ayında, Suriye rejiminin elindeki kimyasal silahların listesinin bir hafta içerisinde çıkarılması ve 2014 yılının ortalarına kadar imha edilmesi hususunda anlaşmaya varmıştı. Bu çerçeve anlaşma, daha sonra Birleşmiş Milletler tarafından onaylandı.
Suriye yönetimi elindeki kimyasal silahlar ve bunların bulunduğu tesislerin listesini uluslararası topluma sunmuştu. Şam yönetimi, 4 Ekim’e kadar da kimyasal silahlarla ilgili diğer bilgileri açıklama taahhüdünde bulundu.
Rusya ve ABD’nin anlaşmasına göre, OPCW ekibi, Kasım ayına kadar Suriye’deki çalışmasını tamamlayacak. Kimyasal silahların bir kısmı, imha edilmek üzere yurtdışına gönderilecek, kalanlar ise Suriye’de imha edilecek.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber