EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ÇÖMLEKÇİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ’NİN YAVAŞ İLERLEMESİNE MAHALLE SAKİNLERİNDEN TEPKİ

Trabzon’da Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yavaş ilerlemesine mahalle sakinleri tepki gösteriyor

Eklenme:03.10.2013 / 15:25          Güncelleme:03.10.2013 / 15:25
Trabzon’da Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yavaş ilerlemesine mahalle sakinleri tepki gösteriyor.
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde bugün bir basın açıklaması düzenleyen Çömlekçi-İskenderpaşa Mahalleleri Koruma, Yaptırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Dursun Ali Düzenli, Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Alanı’nın 245 dönüm olduğunu ve bölgede 850 binanın (konut ve iş yeri) bulunduğunu hatırlattı. Çömlekçi’nin Trabzon’un en merkezi alanı olduğuna dikkat ceken Düzenli “Trabzon’un en kıymetli arazisinde vatandaş seçimlerden sonra takriben 4 yıl geçmesine rağmen beklediğini bulamadı. Biz ‘vatandaşla bir araya gelinsin’ defalarca söylememize rağmen maalesef sayın belediye başkanı yüzde 80 oy aldığı yerde vatandaşla bir araya gelmiyor. Şimdi Esentepe mahallesinde vatandaşın bir kısmı haklarının önemli bir bölümü sıkıntılar içinde imza attıklarını ifade ediyor, Çömlekçi’de vatandaşımızın çok önemli bir bölümü ‘istimlak zulümdür’, ‘eski dairemize yeni daire verilsin’ diyorlar. Vatandaşımıza ait olan arazinin üzerinde vatandaşımızın hakları korunarak vatandaşlarımız eski dairesine-ilave bedel (teslim edilen dairenin m2 sinden fazla metrekare olmazsa) almadan rahatlıkla yeni daire verilebilir. Ama bu böyle olmuyor. Bina bedeli bir tarafa arsa bedelinin çok cüzi bir kısmı ödenmek isteniyor. Trabzon belediyesinin bir önceki seçiminde vatandaşa 1. proje olarak çözüleceğini ifade ettikleri Çömlekçi-İskenderpaşa Projesi için şuana kadar maalesef ciddi bir adım atılmamış, ortada ciddi bir proje yoktur. Bir projede o mahallede oturanların tamamı dikkate alınmadan, yani sosyal doku korunmadan proje yapılamaz, yapılırsa zulüm olur” dedi.
Düzenli, yetkililere “Haklarımızı kaybedecek yol izlemeyelim , Birlikte hareket edelim . Başarı birlikte hareketle mümkündür” diyerek çağrıda bulundu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber