EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

CHPyi 3-5 çakala teslim etmeyeceğiz

CHP Parti Meclisi tarafından İzmir Buca Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Suat Nezir, il yönetiminin ilçe seçim kuruluna başka bir ismi belediye başkan adayı olarak bildirmesine ilişkin, Bizi 3-5 tane zibidi yolumuzdan çeviremeyecek

Eklenme:19.02.2019 / 16:28          Güncelleme:19.02.2019 / 16:28

İZMİR (AA) - CHP Parti Meclisi tarafından İzmir Buca Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Suat Nezir, il yönetiminin ilçe seçim kuruluna başka bir ismi belediye başkan adayı olarak bildirmesine ilişkin, Bizi 3-5 tane zibidi yolumuzdan çeviremeyecek. Bu partiyi 3-5 tane çakala teslim etmeyeceğiz, izin vermeyeceğiz. dedi.

CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Binali Gül tarafından, Buca Belediye Başkan Adayı olarak Nezirin yerine meclis üyesi Erhan Kılıçın ismi ilçe seçim kuruluna sunuldu.

Nezir, aday olarak bildirilmemesi üzerine partililerle seçim kurulunun bulunduğu Serdar Yereli Kapalı Spor Salonuna geldi.

Yetkililerden bilgi alan Nezir, daha sonra merkez seçim bürosuna gidip partililere ve basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

- Bizi 3-5 tane zibidi yolumuzdan çeviremeyecek

Ailesinin kendisine her zaman namusuyla gururuyla yaşamasını öğütlediğini belirten Nezir, Biz baronlarla değil halkla yola çıktık, onlarla devam edeceğiz. Bundan sonra da böyle olacak. Bizi 3-5 tane zibidi yolumuzdan çeviremeyecek. Parti 3-5 kişinin elinde değil. Bu parti Kemal Atatürk ve Kuvayımilliye anlayışıyla kuruldu. Bu partiyi 3-5 tane çakala teslim etmeyeceğiz, izin vermeyeceğiz. diye konuştu.

Nezir, bugüne kadar hep uzlaşmacı tavır içinde bulunduğunu, genel merkez, il ve ilçe yönetimiyle koordinasyon içinde olduğunu ama bu saatten sonra hırçınlık nasıl yapılıyor herkese göstereceğini dile getirdi.

Partisine küsmeyeceğini vurgulayan Nezir, şunları kaydetti:

Ortak akıl ve beraber yöneteceğiz dedik amatak akıl ve beraber yönetmeyle ilgili olarak birilerinin karnı ağrıdı. Halk Partisinin içinden halkı çıkartmaya çalıştılar ama biz ısrarla halkla birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. CHP’nin içinden halkın çıkarılmasına izin vermeyeceğiz. Gizli ajandamız yok, kafamızın arkasında farklı bir düşünce yok. Sadece Buca’ya hizmet düşüncesi var. Kimse bizi geri adım attı diye düşünmesin. CHP bayrağını gene belediyenin en tepesine dikeceğiz. Her şey herkesin kursağında kalacak, içimizdeki iş birlikçilerinin de kursağında kalacak.

Belediye başkan adayı ve meclis üyesi listelerinin ilçe seçim kurullarına teslimi için son günün bugün olduğunu aktaran Nezir, genel merkezin konuyla ilgili hukuksal anlamda neler yapılacağıyla ilgilendiğini, çalışmalar yaptığını, çıkacak sonucun CHP için hayırlı olması gerektiğini sözlerine ekledi.

CHP üyeleri, Nezirin konuşması sırasında Dik dur eğilme örgüt seninle sloganları attı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Neziri, 10 Şubatta Ankarada ve geçen pazar günü İzmirde yapılan belediye başkanlığı aday tanıtım töreninde partisinin Buca belediye başkan adayı olarak açıklamıştı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber