EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İzmirde Otel Ekipmanları ve Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı

Ege Uluslararası 4

Eklenme:20.02.2019 / 14:49          Güncelleme:20.02.2019 / 14:49

İZMİR (AA) - Ege Uluslararası 4. Otel Ekipmanları ve Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı ilk kez İzmirde düzenlendi.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ile Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) iş birliğinde Horeca Fair Ege Uluslararası 4. Otel Ekipmanları ve Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı ve Horeca Fair Ege 4. Ev Dışı Tüketim Ürünleri, Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Market Ekipmanları Fuarı kapılarını açtı.

Fuarİzmirdeki açılışta konuşan İzmir Valisi Erol Ayyıldız, bölge ve ülke ekonomisi açısından büyük önem arz eden fuarlarla birlikte bacasız sanayi olarak turizme katkı sağlandığını belirterek devlet olarak gereken desteği verdiklerini ifade etti.

Devletin özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarına büyük önem verdiğine işaret eden Ayyıldız, turizm sektörünün istikrarı için desteğin önemini vurguladı.

AK Partinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci ise otelcilik ve turizm ekipmanları ile ilgili Türkiyenin merkez olması gerektiğine dikkati çekti.

Her türlü altyapı ile birlikte Türkiyenin gastronomi ve mutfak ekipmanları konusunda çok güçlü olduğunu dile getiren Zeybekci, şunları kaydetti:

İzmirin turizmde geri kalması noktasında herhangi bir sebep göstermiyor sadece var olan resmi anlatıyorum. Antalya geçen sene 19 milyon turist çekti. Biz ise 1 milyon civarında turiste ev sahipliği yaptık. Onlar bizim 19 kat fazlamız turist ağırladı. Antalyadaki her şey dahil turizmin İzmirde de hayata geçirilmesini istemiyoruz. İzmirin coğrafyasına baktığınızda arkeoloji anlamında dünyanın en zengin coğrafyasına sahibiz. Spor turizminde Antalyadan çok daha avantajlıyız. Sağlık turizminde Türkiyede ve dünyada en avantajlı şehirlerden biriyiz. Ticaret, medeniyet, fuar bir aradaysa kongre turizmi kendiliğinden gelir. Ekonomi bakanlığım zamanında dünya ticaret örgütü toplantısını burada yapmak istedim. Oteller ve kongre salonlarıyla ilgili gerekli kapasiteyi bulamadık. Ne yazık ki olmadı. 5 sene sonra İzmirin toplam yatak kapasitesini en az iki katına çıkarırsak, turist sayısını 5 milyon civarına getirirsek, spor turizmi altyapısıyla hazır hale gelirse uluslararası uçuşlar buraya kendiliğinden gelir. İzmirden talep olduğunda burası bir uçuş merkezi haline gelir.

ETİK Başkanı Mehmet İşler de İzmirin direkt uçuşlarının artması gerektiğine işaret etti.

Üç yıldır Kuşadasındaganize edilen ve Türkiyenin dört bir yanındaki oteller ile turizm temsilcileri katıldığı fuarda otel tekstili, mobilyaları, mutfak, otel odası, çamaşırhane, restoran ürün ve ekipmanları, aydınlatma, güvenlik sistemleri, havuz ve aksesuarları, soğutma grupları otel ve restoran yapı danışmanlık firmaları ağırlanıyor.

Profesyonellere açık olan fuar 23 Şubatta sona erecek.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber