EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Çavuşoğlundan Cumhur İttifakı Türkiyenin ve Türk milletinin bekasıdır değerlendirmesi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhur İttifakı Türkiyenin ve Türk milletinin bekasıdır

Eklenme:20.02.2019 / 16:23          Güncelleme:20.02.2019 / 16:23

MUĞLA (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhur İttifakı Türkiyenin ve Türk milletinin bekasıdır. Onun için kurulmuştur. Bugünkü zorlukları aşmak için. İstikrarımızı güçlendirmek, ülkemizi kalkındırmak, zorluklarla mücadele etmek için kurulmuştur. dedi.

Çavuşoğlu, AK Parti Bodrum Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, 31 Mart yerel seçimleri için Bodrum’u, Muğlayı, İzmiri ve tüm Türkiyeyi heyecanlı gördüğünü söyledi.

Bu seçimin gönül belediyeciliğinde dönüm noktası olacağını vurgulayan Çavuşoğlu, İki şeyi keşfettim. Birincisi, artık vatandaş partisinden de olsa kendisine hizmet etmeyen adaylara oy vermeyecek. Vatandaş partimdendir diye yıllardır oy verdiği belediye başkanlarının, şehrine ve kendisine hiç hizmet yapmadığının, enayi yerine konulduğunun farkında. diye konuştu.

İki hafta önce İzmirde olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, Alsancak’ta Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ile yürürken yanlarına gelen onlarca CHP’linin, Yetti artık, hep bizi enayi yerine koydular, nasıl olsa oy veririz diye hiçbir hizmet getirmediler. İzmir Türkiye’nin belediyecilikte en geri kalmış ili. dediğini ifade etti.

İzmirin de bu kez gönül belediyeciliğini istediğini söyleyen Çavuşoğlu, Aynı şey Muğla için de geçerli. Bugün Muğla hangi kriteri koyarsanız koyun Türkiye için en önemli 5 ilden bir tanesi. Turizm bakımından Antalya ve İstanbul’dan sonra üçüncü ili. Ama öyle bir trend görüyoruz ki nasıl Antalya İstanbulu geçtiyse, Muğla da İstanbulu geçecek. Bu potansiyel var. değerlendirmesinde bulundu.

- Bir turizm beldesine çöp yangınları yakışır mı?

Belediyecilikte çok geri kalan Muğlanın 1994 öncesi İstanbul’u hatırlattığına işaret eden Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bodrum’da bu çağda bu çöplük yanar mı? Bu kadar imkanların, teknolojinin olduğu yerde, birçok AK Partili belediyenin çöpten elektrik ve gaz ürettiği birtamda Muğla, Bodrum gibi bir turizm beldesine çöp yangınları yakışır mı? Böyle bir ilkellik kabul edilebilir mi? Nasıl anlatabileceksin bunu? Dünyanın her yerinden Bodrum’a turist geliyor. Hem de çok ciddi para harcayarak geliyor. Milletimizin, devletimizin ve şehrimizin itibarını zedelemeye, ayaklar altına almaya kimin hakkı var? Ne demek su kesintisi oluyor? 1994’te Recep Tayyip Erdoğan, 200 kilometre uzaktan Istranca Dağlarından İstanbul’a su getirdi. Biz Antalya’da bir tane köye 40 kilometreden su getiriyoruz. Antalya’da su sorunu yok, Kıbrıs’a su götürdük yerin altından, şimdi de elektrik götürüyoruz. Teknoloji var, imkanlar var. İşte gördük, Bodrum’da sokaklar sel altındaydı, arabalar gidiyor. Ne demek yapamam. Yapamıyorsan çek git. Efendim para yok, yalan. Yeni Büyükşehir Kanunu ile büyükşehirlere çok büyük paralar verdiler ve bütçesi katbekat arttı. Tüm bunları yapacak imkanlar verildi. Ama beceremiyorsan Ankara’dan para gelmiyor. deme. Antalya’da Menderes Türel nasıl yapıyor?

Çavuşoğlu, vatandaşlardan belediyecilik işini beceremeyenlere yetki vermemesini isteyerek, Muğlalıların ne suçu var, iş bilenin kılıç kuşananın. Bugün bu mazeretlerin arkasına sığınanlara bir daha bu şehirde bırakın belediye başkanlığını, hiçbir görev vermemek lazım. Gitsin emekli olsun ve nerede yaşarsa yaşasın. Evinde yaşasın, tatile gitsin. ifadelerini kullandı.

- Milletimizin kabullenemediği tek şey teröristlerdir

Cumhur İttifakının millet aklı olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

Cumhur İttifakı Türkiyenin ve Türk milletinin bekasıdır. Onun için kurulmuştur. Bugünkü zorlukları aşmak için. İstikrarımızı güçlendirmek, ülkemizi kalkındırmak, zorluklarla mücadele etmek için kurulmuştur. Sadece bugünü düşünerek kurulan bir ittifak değildir. Türkiye Cumhuriyetini 2023, Cumhuriyetimizin 100üncü yıl dönümüne ulaştırmak için kurulmuştur. 2053 vizyonuna, 2071 hedefine ulaştırmak için kurulmuştur. Vatanı milleti için ölmeye hazır vatan-millet sevdalıları tarafından kurulmuştur. Peki diğer ittifakı kim kurdu? Evet bazı siyasi partiler var. Demokrasi, esasen yeni sistem, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu ittifakların önünü açtı. Milletvekilliği seçiminde de bu ittifaklar oldu. Böylelikle yüzde 10 seçim barajı gibi tartışmalar da ülkenin gündeminden kalktı. Çünkü herkesin Mecliste temsil edilmesi çok önemli. Biz buna önem veriyoruz. Ama milletimizin kabullenemediği tek şey teröristlerdir ve teröristlerin temsilcileridir.

Millet İttifakına ilişkin eleştirilerde bulunan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

Zillet ittifakı Türkiyeye hizmet edemez. Türkiyede ne kadar vatan haini varsa, partileri söylemiyorum, yani bu ittifakın içindeki herkes vatan haini de demiyorum, bunlar lafı çarpıtmayı çok iyi biliyor, o yüzden altını çiziyorum. Bu siyasi partilerin dışında ne kadar vatan haini varsa zillet ittifakının içindedir. Doğru mu? Türkiyeyi bölmek isteyen ne kadar hain varsa bu ittifakın içindedir. Ne kadar terör örgütü varsa hepsi bu ittifakın içinde ve bu ittifakı destekliyor. PKKsı, DHKP-Csi, TİKKOsu, bilumum ne kadar FETÖcüsü ve tüm terör örgütleri bu ittifakın içinde. Vatanını, milletini seven Bodrumlular, Muğlalılar, böylesine bir ittifaka, yani tüm hainlerin ve terör örgütlerinin, bölücülerin içinde olduğu bir ittifaka oy verir mi? Milletvekilliği seçiminde hepimiz istediğimiz partiye oy verebiliriz, adaya da oy verebiliriz. Cumhurbaşkanlığında da öyle. Ama yerel seçimde bu kriterlerin dışında esas, adayları da şöyle gözümüzün önüne alacağız ve şehri kime emanet edebiliriz öyle oy vereceğiz.

- Kutsal davalarımıza sahip çıkıyoruz

Çavuşoğlu, Türkiyenin, ne kadar güçlü olursa dünyadaki mazlum ve mağdurların haklarını da o kadar iyi savunacağının altını çizerek, şunları kaydetti:

Türkiyenin bugün insani yardımda dünyada birincisi olması milletin sayesindedir. İmkanlarımız var ki yardım edebiliyoruz. Ne kadar güçlü olursak yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı, soydaşlarımızı, akraba toplulukları ve ecdadımızın miras bıraktığı tüm eserleri daha iyi korur, savunur, onlara Türkiye Cumhuriyeti devletinin var olduğunu hissettirir ve ihya ederiz. Bu nedenle çok güçlü olmamız lazım. Türkiye bugün girişimci ve insani dış politikası ile dünyanın her yerinde söz sahibi. Etrafımızda ve dünyada sorunlar var. Ama şundan emin olun, hiçbir şey kontrolümüzün dışında değil. Bugün üstesinden gelemeyeceğimiz, çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok.

Suriyedeki savaşa çözüm üretmek, Irakın yeniden ihyası ve inşası, Yemen ve Libyadaki sorunlar için çaba sarf ettiklerini aktaran Çavuşoğlu, Kutsal davalarımıza sahip çıkıyoruz. Bugün Türkiye olmasa Kudüse kimse sahip çıkmaz. İstese de sahip çıkamaz, çünkü o mecalleri, o cesaretleri yok. Egede, Doğu Akdenizde, Kıbrısta, Türkiyenin ve Kıbrıs Türk halkının hakkını yedirmedik, bundan sonra da yedirmeyeceğiz. şeklinde konuştu.

Çavuşoğlu, Türkiyenin artık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın liderliğinde sahada ve masada güçlü olduğunu, ülkenin hakkını sonuna kadar arayıp savunduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından Bakan Çavuşoğlu, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Nil Hıdır, Bodrum Belediye Başkan Adayı Tahir Ateş, Seçim Koordinasyon Merkezinin açılış kurdelesini kesti.

Çavuşoğlu, Bodrum Denizciler Kahvesini ziyaret ederek, esnafla sohbet etti.

Bodrumdaki programının ardından Milas ilçesinde, açık maden sahasında kaya altında kalarak yaşamını yitiren Şükrü Otlakın ailesini ziyaret eden Çavuşoğlu, taziyelerini iletti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber