EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Gönül Elçileri İzmirde bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın eşi Emine Erdoğanın himayelerinde yürütülen Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri projesi kapsamında İzmir Gönül Elçileri Merkez Buluşması gerçekleştirildi

Eklenme:19.03.2019 / 14:35          Güncelleme:19.03.2019 / 14:35

İZMİR (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın eşi Emine Erdoğanın himayelerinde yürütülen Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri projesi kapsamında İzmir Gönül Elçileri Merkez Buluşması gerçekleştirildi.

Balçovada bir oteldeki buluşmada İzmir Valisi Erol Ayyıldızın eşi Dilek Didem Ayyıldız, İzmirdeki çalışmaları slayt eşliğinde anlattı.

Toplumsal kalkınmaya katkıda bulunmak amacıyla çeşitli projeler yürüttüklerini aktaran Ayyıldız, okuma yazma kursları sayesinde çok sayıda vatandaşa eğitim verildiğini belirtti.

Yürütülen koruyucu aile projesiyle ilgili de bilgi veren Ayyıldız, Koruyucu aile projemizde 354 ailemiz var. Toplam 400 çocuğumuz burada kalmakta. 65 engelli çocuğumuzu aileyle buluşturduk. 52 sevgi evimiz var ve burada kalan çocuk sayısı 309. Onları 2019-2020 yıllarında sizlerin de desteğiyle uygun ailelerin yanına yerleştireceğiz. dedi.

Ayyıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın eşi Emine Erdoğanın himayesinde gerçekleştirilen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında İzmirde 100 okulda çalışma başlattıklarını, okullara geri dönüşüm kutuları yerleştirdiklerini, farkındalık etkinlikleri ve sergiler düzenlediklerini dile getirdi.

Sağlıklı kadın, sağlıklı aile, sağlıklı toplum ve sağlıklı gelecek anlayışıyla Mobil Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) projesini başlattıklarını anlatan Ayyıldız, 30 ilçede mamografi, HPV-DNA ve kolon kanseri taraması yaptıklarını, hastalar için moral yemekleri ve ev ziyaretleri gerçekleştirerek hasta ile yakınlarına destek olduklarını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoyun eşi Pervin Ersoy da özellikle koruyucu aile projesinin dikkatini çektiğini ve yüreğine dokunduğunu ifade ederek Takdire şayan emeklerinden dolayı gönül elçilerini tebrik ediyorum. Koruyucu ailelerin yaygınlaştırılması bizleri çok mutlu ediyor. Koruyucu aileleri süper kahramanlar gibi görüyorum, ne mutlu onlara. diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçukun eşi Rana Selçuk da çalışmaları yürüten gönül elçilerine teşekkür ederek Ben öğretmenim aynı zamanda da bir anneyim. Meslek hayatımızda biz zaten gönül elçiliği yapıyoruz. Bu tür desteklerin hayatımızda ne kadar önemli olduğunu çocuklarımdan, öğrencilerimden çok iyi biliyorum. Bir dokunuşun bir hayatı kurtardığına defalarca şahit oldum. şeklinde konuştu.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Gönül Elçileri projesinin toplumda gönüllülük kavramıyla ilgili farkındalık yaratacağını, kalkınmaya katkı sağlayarak insan kaynağı ihtiyacını güçlendireceğini belirtti.

Buluşmada, Türkiyenin ilk kadın Çevre ve Turizm Bakanı olan Işılay Saygına kadınlara rol model olması ve gönül elçisi olarak yürüttüğü faaliyetlerden dolayı ödül verildi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber