EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BBPnin Turgutlu mitingi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart yerel seçimlerinde HDPye karşı Cumhur İttifakı ile işbirliği yaptıklarını belirterek, Özellikle siyasi bölücülerin, PKKnın siyasi uzantılarının 2014te belediyeler kazandığı, bugün de kazanmak için uğraştığı yerlerde 3 oy, 5 oy demedik, bir belediye 2 belediye demedik

Eklenme:20.03.2019 / 19:09          Güncelleme:20.03.2019 / 19:09

MANİSA (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart yerel seçimlerinde HDPye karşı Cumhur İttifakı ile işbirliği yaptıklarını belirterek, Özellikle siyasi bölücülerin, PKKnın siyasi uzantılarının 2014te belediyeler kazandığı, bugün de kazanmak için uğraştığı yerlerde 3 oy, 5 oy demedik, bir belediye 2 belediye demedik. Onların karşısında kim varsa onu destekledik. dedi.

Partisinin, Turgutlu ilçesi Koza Pazarı Meydanında düzenlediği mitinge katılan Destici, havai fişeklerle ve meşalelerle karşılandı.

Destici, burada yaptığı konuşmada, AK Parti ve MHP ile 24 Haziran 2018deki cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri ile 16 Nisan 2017deki referandumda ittifak yaptıklarını anımsatarak, yine 31 Mart yerel seçimlerinde bazı il ve ilçelerde ittifak yaptıklarını, bazılarında ise yarıştıklarını söyledi.

Özellikle HDPnin daha önce belediye seçimlerini kazandığı bölgelerde Cumhur İttifakına destek verdiğine dikkati çeken Destici, Bu seçimde AK Parti ve MHP ile beraber olarak, devletin bekasını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istiklalini ve istikbalini gözeterek, özellikle siyasi bölücülerin, PKKnın siyasi uzantılarının 2014te belediyeler kazandığı, bugün de kazanmak için uğraştığı yerlerde 3 oy, 5 oy demedik, bir belediye 2 belediye demedik. Onların karşısında kim varsa onu destekledik. diye konuştu.

Destici, devletin, ülkenin ve milletin yanında olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

Bundan sonra da inşallah aynı şekilde durmaya devam edeceğiz. Burada yerel yönetimde yetkiyi bize verirseniz, üretimde sizi desteklemenin sözünü veriyoruz. Belediye imkanları ve bütçesi el verdiği noktada sonuna kadar sizi destekleyeceğiz ve hakkınızı savunacağız. İnşallah zor günlerden geçen esnaf kardeşlerimiz de 31 Mart akşamı BBP ve Serhat Orhan dediğinde, 1 Nisan sabahına daha mutlu, daha ümitli ve daha güvenli bir şekilde uyanacak.

- Belediye başkanı sokak lambalarını kapattırdı iddiası

BBPnin Turgutlu Belediye Başkan adayı Serhat Orhan ise Belediye Başkanı Turgay Şirinin, kasıtlı olarak miting yapacakları alandaki sokak lambalarını kapattırdığını ve karanlıkta miting yapmalarına neden olduğunu öne sürdü.

Caddenin elektriğini kapattılar. Elektrikleri de kesseler, suları da kesseler hiçbir fayda getirmeyecek. diyen Orhan, 31 Martta aydınlığa kavuşacak her yer. Halkın iradesinin üzerinde hiçbir iradeyi tanımıyoruz. Turgutlu halkı ne derse o olacak. Burada biz Büyük Birlik dedik ve yola çıktı. Allahın izniyle 31 Marttan sonra Turgutluda güneş daha farklı doğacak. ifadesini kullandı.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber