EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Belediye başkanı yatırımcı avcısıdır

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, belediye başkanının aynı zamanda bir yatırımcı avcısı olması gerektiğini belirterek İzmiri tarihteki konumuna getirmek için hizmet seferberliği ilan edeceklerini belirtti

Eklenme:21.03.2019 / 09:33          Güncelleme:21.03.2019 / 09:33

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, belediye başkanının aynı zamanda bir yatırımcı avcısı olması gerektiğini belirterek İzmiri tarihteki konumuna getirmek için hizmet seferberliği ilan edeceklerini belirtti.

Basın bürosundan yapılan açıklamaya göre Zeybekci, Cumhur İttifakı ve MHP İlçe Belediye Başkan adayı Sema Akıncı ile birlikte Dikilide düzenlenen proje tanıtım toplantısına katıldı.

Yaptığı konuşmada ilçenin kanalizasyon, su ve çöp problemleriyle uğraştığını, yollarının çukurlarla dolu olduğunu belirten Zeybekci, İzmirin varlık içinde yokluk yaşadığını, 1 Nisan’dan itibaren İzmir’i tarihteki yerine getirmek için hizmet seferberliği başlatacaklarını ifade etti.

Zeybekci, şunları kaydetti:

“Organize sanayi bölgeleri kuramıyorsun, serbest bölge kurmak istiyorsun, dava açıp engel olmaktan başka bir şey yaptığın yok. Antalya’ya 19 milyon turist geldi, İzmir’e 1 milyon. Antalya’ya 100 milyar İzmir’e 5 milyar girdi. İzmir’in zenginliklerinin yanında Antalya’nın bu kadar önde olması nasıl açıklanır. Belediye başkanı yatırımcı avcısıdır. Dünya devlerine gider yatırım yapmaya çağırır. Altyapısını, üstyapısını her şeyini hazırlarsın. Turizm mastır planı yok İzmir’in, arıtmasız, kanalizasyonsuz Dikili olur mu ? 4.5 milyonluk şehir çöplerini tabiata atıyor. Tıbbi atıkları Manisa Büyükşehir Belediyesi gelip alıyor.”

CHPnin Büyükşehir Belediye Başkan adayının Seferihisardaki başkanlığı döneminde 180 günü yurt dışında geçirdiğini, belediyeye ait değerli arazileri düşük bedellerle sattığını savunan Zeybekci, Sattın da ne oldu, işçilerin maaşı ödenemiyor. Burada da aynı sorun varmış galiba. Aynı şeyi yaparak farklı sonuç beklemek saflıktır. Oyunuzu sadece kendinize verin başkasına değil. ifadelerini kullandı.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber