EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

MARBLEın ulaştığı seviyeden gurur duyuyoruz

Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, bu yıl 25incisi düzenlenecek MARBLE İzmir-Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarının dünyada ulaştığı seviyeden gurur duyduklarını ifade etti

Eklenme:21.03.2019 / 09:43          Güncelleme:21.03.2019 / 09:43

İZMİR (AA) - Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, bu yıl 25incisi düzenlenecek MARBLE İzmir-Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarının dünyada ulaştığı seviyeden gurur duyduklarını ifade etti.

Kaya, yaptığı açıklamada, Türkiyeye yıllık 2 milyar dolar döviz kazandıran Türk doğal taş sektöründe, dünyanın en büyük fuarlarından olan MARBLE İzmir Fuarının 27-30 Martta düzenleneceğini aktardı.

Dünya genelindeki doğal taş rezervlerinin yüzde 35inin Türkiyede olduğunun altını çizen Kaya, şunları kaydetti:

Bizim sektörün en iyi tanıtımı fuarlarda yapılır. Doğal taş alıcıları taşa dokunarak almayı tercih eder, o nedenle doğal taş sektöründeki firmalarla dünyanın dört bir tarafındaki fuarlara katılarak Türk doğal taşını tanıtıyoruz. Bizler, bir yıl boyunca MARBLE İzmir Fuarı’nı heyecanla bekliyoruz. Bu yıl MARBLE İzmir Fuarı sektörümüz açısından çok daha büyük ve özel bir anlam taşıyor. Türk doğal taş sektörünün kaydettiği gelişimi görmüş, yaşamış, hatta tabiri caizse çorbada tuzu olan biri olarak MARBLE İzmir Fuarı’nın ulaştığı seviyeden dolayı büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Fuarın sadece Türkiyenin doğal taş ihracatına katkı sağlamadığını, İzmir’in turizm, kültür, ticaret hayatına da büyük destekleri olduğuna işaret eden Kaya, Her yıl İzmir ekonomisine 100 milyon dolar katma değer sağlayan MARBLE İzmir Fuarı o kadar büyüdü ki, Kültürpark alanına sığamadı ve İzmir’e fuarİzmir’i kazandırdı. İzmir’de diğer sektörlere rol model oldu. MARBLE İzmir Fuarı’nın İzmir’e kazanımları artarak devam edecek. ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber