EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İki tane koltuk için PKKya yamuldular

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suratında meymenet olmayan adam geçen gün canlı yayında konuştu, Ey İmamoğlu bizim oylarımızla seçileceksin, ey Mansur Yavaş bizim oylarımızla seçileceksin

Eklenme:21.03.2019 / 11:28          Güncelleme:21.03.2019 / 11:28

İZMİR (AA) - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suratında meymenet olmayan adam geçen gün canlı yayında konuştu, Ey İmamoğlu bizim oylarımızla seçileceksin, ey Mansur Yavaş bizim oylarımızla seçileceksin... Bana cevap vermesinler, ikide bir cevap yetiştirmesinler. Yürekleri yetiyorsa PKKnın temsilcilerine cevap versinler. İki tane koltuk için PKKya yamuldular. dedi.

Denizlinin Çivril ilçesinde vatandaşlara hitap eden Soylu, kendisine sert konuştuğu iddiasıyla tepki gösterildiğini, terör örgütlerine sırtını dayadığını söyleyen bir kadına karşı yumuşak konuşulamayacağını belirterek, “Bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne, birliğine, tarihimizin bize emanet ettiği bütün miraslara, geleceğimize, huzurumuza kim musallat olursa kafasını ezeceğiz. diye konuştu.

Bakan Soylu, terörle mücadele kapsamında 2017 ve 2018de 3 bin 333 teröristi etkisiz hale getirdiklerini, artık dağlarda kuş uçurtmadıklarını, Doğu ve Güneydoğu kentlerine huzur geldiğini, bu bölgelerin makus talihini yendiğini ifade etti.

Doğu ve Güneydoğudaki 13-14 yaşındaki kızlarımızı analarının kucağından alıp dağa getirip o hayvan Murat Karayılana, hayvan Cemil Bayıka masa mezesi yapıp tecavüz ettiren, taciz ettirenlerin burnundan fitil fitil getirmezsek Allah bize hesabını sorsun diyen Soylu, PKKyı Meclise taşıyanların şu aralar yeni bir oyun sergilediğini anlattı.

Türkiyenin gelecek 4,5 yıllık seçimsiz dönemde güçlü adım atmasını engellemek için tezgahların kurulduğunu, Millet İttifakı ve Saadet Partisi listelerinde 299 HDP ve PKK ile iltisaklı adayın bulunduğunu vurgulayan Soylu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlunun da kendisine laf attığını kaydetti.

Soylu, şunları belirtti:

Ahlaksız bir seçime doğru gidiyoruz. Ahlaksız ben miyim, PKKlı iki tane milletvekilini TBMMye sokacağım diye PKKya Milli Görüşü satmaya çalışan sen misin ahlaksız? Kim ahlaksız? Erbakan niçin Milli Görüş verdi ismini? Milli olduğu için, bu ülkenin milli değerlerine sahip çıktığı için verdi. Şimdi siz PKK ile pazarlık yapıyorsunuz, PKK ile sözleşme imzalıyorsunuz.

- İki tane koltuk için PKKya yamuldular

Kurulan tezgahı HDP Eş Başkanı Sezai Temellinin canlı yayında açıkladığını, Türkiyenin doğusu ve batısında diğer partilerle nasıl oy paylaşımı yapıldığının açık olduğunu dile getiren Soylu, şu değerlendirmede bulundu:

Sezai Temelli diye bir adam var. Adamın yüzünde meymenet yok. Diyor ki Kürdistanda biz kazanacağız. Kürdistan neresi, var mı öyle bir yer? Zehirli dilleriyle her şeyi zehirlemeye çalışıyorlar. Suratında meymenet olmayan adam geçen gün canlı yayında konuştu, Ey İmamoğlu bizim oylarımızla seçileceksin, ey Mansur Yavaş bizim oylarımızla seçileceksin. Bana cevap vermesinler, ikide bir cevap yetiştirmesinler. Yürekleri yetiyorsa PKKnın temsilcilerine cevap versinler. İki tane koltuk için PKKya yamuldular.

Buradan Saadet Partisi Genel Başkanına söylüyorum. 74 tane HDPli, PKKlıyı listelerine koydunuz. İçinde PKKdan tutuklu olanlar var, PKKya haraç toplayanlar var, PKKya milislik, kuryelik yapanlar var. İçerisinde PKKnın yıllarca propagandasını yaptığı için gözaltına alınanlar var. Karamollaoğlu, sen onların hiçbirisini tanımıyorsun. Senin öyle bir kabiliyetin de yok zaten. Sana listeyi Kandil verdi. Dağda olanların babalarını, kardeşlerini listeye yazdın, hepsinin kardeşlerini listeye yazdın, bu ülkede aynısını İYİ Parti yaptı, CHP yaptı.

(Sürecek)

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber