EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Tirede sokak hayvanları için örnek model

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, sokak hayvanları konusunda ülke genelinde uygulanacak bir model üzerinde çalıştıklarını belirtti

Eklenme:23.03.2019 / 11:56          Güncelleme:23.03.2019 / 11:56

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, sokak hayvanları konusunda ülke genelinde uygulanacak bir model üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Tire Doğal Yaşamı ve Hayvanları Koruma Derneğinin bir restoranda düzenlediği toplantıya katılarak konuşma yapan Kırkpınar, havyan hakları ve sokak hayvanlarının bakımı konusunda dünya genelindeki uygulamaları incelediklerini,taya koyacakları modeli belediyeler eliyle uygulayacaklarını belirtti.

Bu amaçla belediyelere bütçe sağlanacağını, uygulamaları denetleyeceklerini ifade eden Kırkpınar, Bu yaşama ve yaşatma modelinin takipçisi olacağız. Artık sokak hayvanları sahipsiz kalmayacak. Özellikle yerel yöneticilerin sorumlulukları olacak. Onlar ihmal edildiğinde yaptırımlarımız olacak. İnşallah bu modeli önümüzdeki dönemde Tire’de başlatacağız. Bu model Türkiye’nin tüm il ve ilçelerine örnek olacak. dedi.

Cumhur İttifakı Tire Belediye Başkan adayı Mustafa Selman İçelli de Tire’deki barınağın tüm hayvanseverlere açık olacağını, derneğin çalışmalarını sonuna kadar destekleyeceklerini söyledi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber