EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Seyahat acenteleri temsilcileri Samsunu ziyaret etti

Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinin (TÜRSAB) iç turizm pazarını hareketlendirmek, yeni destinasyonlar açılmasını sağlamak ve kültür turizmine katkıda bulunmak amacıyla başlattığı keşif gezileri kapsamında acente yetkilileri Samsunu ziyaret etti

Eklenme:23.03.2019 / 13:15          Güncelleme:23.03.2019 / 13:15

SAMSUN (AA) - Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinin (TÜRSAB) iç turizm pazarını hareketlendirmek, yeni destinasyonlar açılmasını sağlamak ve kültür turizmine katkıda bulunmak amacıyla başlattığı keşif gezileri kapsamında acente yetkilileri Samsunu ziyaret etti.

Adana, Bodrum, Hatay, Kuşadası, Marmaris, Mersin ve Pamukkaleden gelen yaklaşık 350 turizm acentesi yetkilisi, kentteki gezilerine Bandırma Vapuru Müzesiyle başladı.

Heyet sırasıyla Onur Anıtını, Gazi Müzesini ve Atatürkün Samsuna ayak bastığı Tütün İskelesini ziyaret etti.

TÜRSAB Marmaris Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Suat Esin, gazetecilere yaptığı açıklamada, amaçlarının iç turizmi ve özellikle kültür turizmini canlandırmak olduğunu söyledi.

Acenteler olarak bilmedikleri bir bölgeyi keşfetmenin kendileri için önemli olduğunu belirten Esin, Karadeniz Bölgesini bilmeyen seyahat acentelerimiz var. Birçoğu burayı görmemiş, gelmemiş. Yarın gezimizin son ayağı olan Trabzonda olacağız ve bu gezi sayesinde ciddi anlamda fikir sahibi oldular. Turizmci gittiği ve gördüğü yeri çok iyi pazarlayabilir. Eminim ki bu geziden sonra kültür turu yapmayanlar kültür turu yapmaya başlayacaklar. ifadelerini kullandı.

Seyahate kendi bölgesindeki turizm acenteleri ile katılan Bodrum BTK Başkan Yardımcısı Barbaros Güneş ise TÜRSAB olarak bölgeler arası iletişimi ve turizm hareketini artırmak amacıyla bu tip geziler düzenlediklerini söyledi.

Güneş, gezinin, Milli Mücadelenin ilk adımının atıldığı Samsunun ve diğer Karadeniz Bölgesi şehirlerinin doğal ve tarihi öneme sahip yerlerini daha önce görmeyen acenteler için de faydalı olduğunu aktardı.

- Karadenize gelen yabancı turist 2018de yüzde 15 arttı

Doğu Karadeniz BTK Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm Yaylı da 7 turizm bölgesinden gelen acenteleri konuk ettiklerini dile getirdi.

Gezinin, bölgelerin tanışması ve yeni turizm bölgelerinin açılması için önemini aktaran Yaylı, Karadeniz Bölgesindeki turizm acenteleri olarak hedeflerinin bölgenin ülke turizmindeki payını artırmak olduğunu belirtti.

Yabancı turistin bölgeye olan ilgisini de değerlendiren Müslüm Yaylı, Karadeniz şehirlerine gelen turist sayısında 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 15 civarında bir artış var. Bu bizi oldukça memnun etti. Aynı zamanda acenteler olarak bölgedeki 2-3 ili kapsayan paket turlara da başladık. Bölgemizde yalnızca tek bir şehire değil, diğer illere de turistlerin gelmesini vealardaki güzellikleri keşfetmelerini istiyoruz. diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber