EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Türkiyede Sanayi 4.0ın gerçekleşmesi için herhangi bir engel yok

BURHAN SANSARLIOĞLU - Mitsubishi Electric Avrupa Fabrika Otomasyon Sistemleri Başkanı Hartmut Pütz, Türkiyede Sanayi 4

Eklenme:24.03.2019 / 08:03          Güncelleme:24.03.2019 / 08:03

İSTANBUL (AA) - BURHAN SANSARLIOĞLU - Mitsubishi Electric Avrupa Fabrika Otomasyon Sistemleri Başkanı Hartmut Pütz, Türkiyede Sanayi 4.0ın gerçekleşmesi için herhangi bir engel olmadığını söyledi.

Pütz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiyenin özellikle beceri konusunda, mühendislik alanında oldukça başarılı ve yetenekli kişilere sahip olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Hem gençler hem de deneyimli isimler arasında beceri bazlı olarak düşünüldüğünde, Türkiyenin çok güçlü olduğuna inandığını belirten Pütz, Dünyayı geziyorum ve baktığım noktada Türkiye, beceri konusunda oldukça ön plana çıkıyor ve önemli bir noktada. dedi.

Türkiyede yaptıkları yatırımları desteklemek ve geliştirmek istediklerini dile getiren Pütz, Sanayi 4.0ın Türkiyede 3-4 yıl önce başlayan bir girişim olduğunu, Sanayi 4.0da başarıya ulaşmak için hem donanım hem de yazılım alanında deneyim ve beceri açısından kuvvetli bir iş gücüne ihtiyaç bulunduğunu kaydetti.

Pütz, Türkiyedeki mühendislerin beceri kapasitelerine bakıldığında, Türkiyede Sanayi 4.0ın gerçekleşmesi için herhangi bir engel olmadığını söyledi.


- Endüstrideki liderler için önerim, e-F@ctory taklığına daha yakından bakmaları


Hartmut Pütz, e-F@ctory konseptine değinirken, bu konseptin Mitsubishi Electricin Sanayi 4.0ı gerçekleştirme yöntemi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

Gördüğüm kadarıyla Türkiyede e-F@ctory ittifakına dahil olan az sayıda firma var. Benim endüstrideki liderler için önerim, aslında e-F@ctorytaklığına daha yakından bakmaları... Böylece çalışmalarını ve yatırımlarını daha geniş, Türkiyenin de ötesine ulaşabilecek alanlara taşıyabilirler. Türkiyenin, yurt dışında, e-F@ctory sistemini kurgulayacak kişiler arayışında olmasına gerek yok çünkü Türkiye, beceri ve bilgi bakımından bu alanda oldukça güçlü bir konumda. Benim önerim, e-F@ctory alanında uzman kişilerin bir araya gelerek networkün üzerinde çalışabilmeleri, bu networkü güçlendirmeleri yönünde.


- Bir müşteri için en doğru çözüm; şirketlerintaya koyduğu çözümlerin birleşimi


Mitsubishi Electric Avrupa Fabrika Otomasyon Sistemleri Başkanı Pütz, Türkiyede tanıdığı birkaç firma bulunduğunu, bu firmaların çok yetenekli iş gücüne sahip ve birçok alanda kapasitelerinin çok yüksek olduğunu ifade ederek, bu firmaların Türkiye dışında daha fazla şey yapabileceğine inandığını söyledi.

Pütz, şunları kaydetti:

Mitsubishi Electricin dijital fabrika üzerine çalışmaları var ve fabrikaların üretim kapasiteleri ve üretimlerini nasıl iyileştireceği üstüne odaklanıyor ve bunun için onlara destek veriyor. Bizim diğer şirketlerden farkımız, her şeyi kendimiz yapmak istemiyoruz. Bir müşteri için en doğru çözümün; birden fazlatak şirketlerintaya koydukları çözümlerin bir birleşimi olacağına inanıyoruz. Böylece dijital fabrikataklık sürecini yürütürken aslında müşterimizle birlikte onun için en uyguntağı seçerek, nihayetinde kendisi için en doğru çözüme ulaşmak üzere hareket ediyoruz.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber