EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Kapatılan tüketici hakem heyetleri yeniden açılmalı

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Genel Başkanı Aziz Koçal, daha önce kaymakamlıklar bünyesinde faaliyet gösteren tüketici hakem heyetlerinin yeniden açılması gerektiğini bildirdi

Eklenme:24.03.2019 / 08:14          Güncelleme:24.03.2019 / 08:14

İZMİR (AA) - Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Genel Başkanı Aziz Koçal, daha önce kaymakamlıklar bünyesinde faaliyet gösteren tüketici hakem heyetlerinin yeniden açılması gerektiğini bildirdi.

TÜKODER İzmir Şubesi 12. Olağan Genel Kurulu, Basmane semtindeki Birleşik Metal İş Sendikası Toplantı Salonunda yapıldı.

Cevdet Uçanın TÜKODER İzmir Şube Başkanı olarak seçildiği genel kurulun ardından gazetecilere açıklama yapan TÜKODER Genel Başkanı Aziz Koçal, tüketici haklarına ilişkin değirlendirmelerde bulundu.

Tüketiciden en çok sosyal medya üzerinden yapılan alışverişler ve GSM operatörleriyle ilgili şikayetler geldiğini söyleyen Koçal, son zamanlarda ise daha çok yarım kalan ve bitmemiş konutlarla ilgili şikayet aldıklarını belirtti.

Geçen yıl ağustos ayından itibaren tüketici başvurusu almayan Tüketici Hakem Heyetinin kapatılmasının hak aramayı zorlaştırdığını savunan Koçal, Tüketici adaleti ya da hizmeti kendine en yakın yerde hızlı ve kaliteli bir şekilde almalıdır. Bu evrensel bir haktır. Bunun için kaymakamlıklar bünyesinde olan, kapatılan tüketici hakem heyetleri yeniden açılmalıdır. diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber