EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Aynı değerlerde mutabıkız

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, Aynı değerlerde mutabıkız, aynı kıbleye dönüp Allahuekber diyoruz ya

Eklenme:24.03.2019 / 14:18          Güncelleme:24.03.2019 / 14:18

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, Aynı değerlerde mutabıkız, aynı kıbleye dönüp Allahuekber diyoruz ya. Demesek de Musevi de Hristiyan da gelse başımın üzerinde yeri vardır. Vatan bizim vatanımız, bayrak bizim bayrağımız, bu milletin ferdi miyiz, devlet ebed müddet diyor muyuz, gerisi teferruattır. dedi.

Zeybekcinin basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, Canlar Buluşmasında Alevi Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Dernekleri üyeleriyle bir araya gelen Zeybekci, Türkiyenin birlik, beraberlik ve kardeşliğe ihtiyacının olduğunu belirtti.

Biz kimiz ki insan ayıralım, Senin görüşün, senin inancın bu. diyerek ayrımcılık yapalım. ifadesini kullanan Zeybekci, belediyede Alevi masasının olacağını, Alevilerin sorunlarını buraya ileterek çözümünü sağlayabileceklerini bildirdi.

Zeybekci, kararları, kuracakları İzmir platformu bünyesinde birlikte alacaklarını anlatarak, şunları kaydetti:

Belediyenin kültür merkezleri bünyesinde ibadethanelerle ilgili girişimlerde bulunabiliriz, en sağlıklı sonuca ulaşmak için oturup birlikte tartışmalıyız. Öyle bir şey yapmamız gerekiyor kiası da toplanma merkezi olmalı. Masraflar boyutu ve hizmetlerin belediyeler kadrosuyla yürütülüyor olması konusu halledilebilecek konular. Birlikte en muhteşem şekilde çözeriz, bu kardeşiniz sizlere şemsiye olacaktır. Aynı değerlerde mutabıkız, aynı kıbleye dönüp Allahuekber diyoruz ya. Demesek de Musevi de Hristiyan da gelse başımın üzerinde yeri vardır. Vatan bizim vatanımız, bayrak bizim bayrağımız, bu milletin ferdi miyiz, Devlet ebed müddet diyor muyuz, gerisi teferruattır.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber