EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İzmir, geleneksel sporlar yarış ve oyun alanına kavuştu

İzmirin Ödemiş ilçesinde yapımı tamamlanan Geleneksel Ata Sporları Yarış ve Oyun Alanı’nda ilk resmi yarış gerçekleştirildi

Eklenme:24.03.2019 / 18:37          Güncelleme:24.03.2019 / 18:37

İZMİR (AA) - İzmirin Ödemiş ilçesinde yapımı tamamlanan Geleneksel Ata Sporları Yarış ve Oyun Alanı’nda ilk resmi yarış gerçekleştirildi.

Ödemiş Belediyesi tarafından Günlüce Mahallesi’nde yapılan Geleneksel Ata Sporları Yarış ve Oyun Alanı’nda, Çanakkale şehitleri anısına yapılan ilk resmi rahvan at yarışlarında, farklı bölgelerden gelen yaklaşık 200 at yer aldı.

Ödemiş Rahvan Yetiştiricileri ve Binicilik Spor Kulübünün düzenlediği yarışlar, baş, başaltı, büyükta, küçükta, deste, dört yaşlı tay, üç yaşlı tay, tozkoparanlar bayrak bayanlar koşusu, ithal A grubu ve bayanlar koşusu kategorilerinde yapıldı.

Kadın ve erkek jokeylerin mücadele ettiği yarışı, Japonyadan gelen bir kafile de izledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, burada yaptığı konuşmada, ilk milletvekili olduğunda Çaylı Rahvan At Yarışlarını takip ettiğini, yarışlara, ilgili bakanlığın katkı vermesi konusunda gerekli desteği sağlamaya çalıştığını söyledi.

At yarışı ve deve güreşi gibi geleneksel sporların devamını sağlamaya önem verdiklerini ifade eden Dağ, Bu tesisin yapımı da Mahmut Badem başkanımızın hem kendi şahsının hem de partimizin bu hususta vermiş olduğu değerin en güzel göstergesidir. 1 Nisan’dan sonra da bu hizmetler aynı şekilde devam edecektir. dedi.

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Küçükmeral de yeni tesisin Türkiyenin en güzel tesislerinden biri olduğunu belirterek, Geleneksel sporlarımıza sahip çıkacak böyle belediye başkanlarına her zaman ihtiyacımız var. diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber