EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Baharda kar altında tomruk istifliyorlar

SERDAR YİĞİT - Kütahyanın Domaniç ilçesinin Kocayayla mevkisinde çalışanman işçileri, nisan ayının sonlarına yaklaşılmasına rağmen etkisini sürdüren soğuk havalarda kar altında tomruk istifliyor

Eklenme:21.04.2019 / 08:10          Güncelleme:21.04.2019 / 08:10

KÜTAHYA (AA) - SERDAR YİĞİT - Kütahyanın Domaniç ilçesinin Kocayayla mevkisinde çalışanman işçileri, nisan ayının sonlarına yaklaşılmasına rağmen etkisini sürdüren soğuk havalarda kar altında tomruk istifliyor.

Domaniç Orman İşletmesine ait bin 500 rakımlı Kocayayla Geçidindeki depoda görevli istif işçileri, kış mevsiminin başından bu yana dondurucu soğuk havaların yanı sıra kar kalınlığının zaman zaman iki metreye ulaştığı bölgede zor şartlarda tomruk çıkarıp yükleme yapıyor.

Nisan ayının sonlarına yaklaşılmasına rağmen yağışların devam ettiği karla kaplı bölgeye gelen işçiler, sabahın erken saatlerinde çalışmaya başlıyor. İşçiler, iş makineleriyle üzerindeki karları temizledikleri tomrukları kamyonlara yüklüyor. Mobilya fabrikalarından gelen talepler doğrultusunda bölgeye çıkan işçiler, belirlenen miktarda tomruğu kamyona yükledikten sonra akşam saatlerinde geri dönüyor.

İşçiler, bölgede bazen saatlerce, kimi zaman da birkaç gün çalışmak zorunda kalıyor.

İstifleme ve yükleme ihalesini alan Necmettin Akgüneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada,man kesim işçilerinin sonbaharda kestiği tomrukları istifleyerek mobilya fabrikalarına nakledilmesi işinde çalıştıklarını söyledi.

Her türlü hava koşulunda çalışmaya devam ettiklerini belirten Akgüneş, Her yıl zorlu şartlarda aynı çileyi çekiyoruz. Ne yapalım, ekmek parası. Fabrikanın zor durumda kalmaması için zorlu kış şartlarında buraya çıktık. Nakliyeci arkadaşımız Ankaradan çıkmış gelmiş, burada mağdur olmaması için yükünü sarıp göndereceğiz. Hayırlısıyla tomrukları Ankaraya ulaştırır inşallah. dedi.

Ankaradaki mobilya fabrikalarına götürülmek üzere tomrukların nakliyesini üstlenen Ramazan Pala da yaz kış demeden bu işi yaptıklarını anlattı.

Domaniçe geldiğinde etkili olan yağmurun yerini karın aldığını dile getiren Pala, Arkadaşlar sağ olsun yardımcı oluyorlar. Biz de hava şartları ne olursa olsun tomruk çekiyoruz. Ülkemizin neresinde olursa olsun her depodan tomruk çekiyoruz. Yalnız ilk kez böyle karlı bir havada tomruk saracağım. Nisan ayının sonundayız ama kar yağıyor; bu bereket demek. Allah kaza bela vermesin inşallah. diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber