EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Lösemiden kurtulan Emreden anlamlı ziyaret

EFSUN ERBALABAN YILMAZ - Lösemiyle mücadele eden 9 yaşındaki Emre Çatal, kök hücre nakliyle hayata tutundu ve ilk iş olarak kendisi için kampanya düzenleyerek donör olma çağrısında bulunan gönüllü öğrencileri ziyaret etti

Eklenme:21.04.2019 / 08:26          Güncelleme:21.04.2019 / 08:26

İZMİR (AA) - EFSUN ERBALABAN YILMAZ - Lösemiyle mücadele eden 9 yaşındaki Emre Çatal, kök hücre nakliyle hayata tutundu ve ilk iş olarak kendisi için kampanya düzenleyerek donör olma çağrısında bulunan gönüllü öğrencileri ziyaret etti.

Öğretmen Ömer Faruk ve Aysen Çatal çiftinin oğlu Emreye Kasım 2017de lösemi teşhisi konuldu.

Donör arayışı sırasında uygun 4 donörden 3üne ulaşılamaması, diğerinin ise vazgeçmesi nedeniyle zor günler yaşayan Emreye en büyük destek babası Ömer Faruk Çatalın görev yaptığı Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinden geldi.

Emreye umut ol sloganıyla sosyal medyada kampanya düzenleyen öğrenciler, İzmiri sokak sokak gezerek donör olma çağrısında bulundu.

Emreyi tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde de yalnız bırakmayan öğrenciler, kampanya kapsamında yüzlerce bağışçıya ulaştı.

Lösemiyi Antalyada yapılan operasyonla yarı uyumlu babasından alınan kök hücre sayesinde yenen Emre, gönüllü ağabey ve ablalarını unutmadı.

Emre, iyileştikten sonra ilk iş olarak Cem Bakioğlu Anadolu Lisesini ziyaret etti, kendisini ve ailesini zor günlerinde yalnız bırakmayan öğrencilerle buluştu.

- Mimar olmak istiyor

Öğrencilere ve öğretmenlerine çiçek veren Emre, Benim iyileşmem için destek veren ağabeylerime ablalarıma teşekkür ederim. Bana ve diğer hasta arkadaşlarıma çok yardım ettiler. dedi.

Emre, bundan sonra hasta çocukları ziyaret edeceğini ve onlara umut olmak istediğini de dile getirerek, Hasta arkadaşlarım morallerini bozmasınlar, beni düşünsünler. Şimdi Emre başka çocuklara umut olsun. diye konuştu.

Lösemili çocuklar için çalışacağını ifade eden Emre, onlar için güzel hastaneler yapmak amacıyla mimar olmak istediğini dile getirdi.

- Aile ve öğretmenlerin mutluluğu

Baba Ömer Faruk Çatal, Emrenin tedavisi için geldikleri İzmirde bir süre Cem Bakioğlu Anadolu Lisesinde görev yaptığını, öğrencilerinin de oğlunun durumunu öğrenince kampanyalar düzenlediğini ifade etti.

Tedavi sürecinde ve Antalyadaki nakil döneminde de öğrencileriyle oğlunun görüşmeyi sürdürdüğünü anlatan Çatal, şöyle konuştu:

Öğrencilerimiz broşürler dağıtıyor, oğlumun yaşaması için çabalıyordu. Hattauç tutarken bile kampanyayı sürdürmüşler. Engellemeye çalıştım, vakitlice evlerine gitmelerini istedim ama fedakarca çalıştılar. Biz de bugün buraya öğretmenlerimize, öğrencilerimize vefa ziyaretine geldik. Emre nakilden sonra ilk kez kapalıtama giriyor. Antalyaya hemen geri döneceğiz. Arkadaşlarımızın, öğrencilerimizin bizim hayatımıza dokunuşuna minnettarız. Biz de başka hasta çocuklara umut olmak için çalışacağız.

Anne Aysen Çatal da Emrenin durumunun her geçen gün daha iyiye gittiğini, kampanyada donör bulunamasa da yalnız olmadıklarını bilmenin onları ayakta tuttuğunu aktardı.

Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Şensoy da duyarlı davranışlarından ötürü öğrencileriyle gurur duyduğunu aktardı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber