EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Komutanlarına, 30 yıl sonra içtima verdiler

Ardahanın Göle ilçesinde bulunan 247

Eklenme:21.04.2019 / 09:50          Güncelleme:21.04.2019 / 09:50

İZMİR (AA) - Ardahanın Göle ilçesinde bulunan 247. Piyade Alay Komutanlığında 30 yıl önce vatani görevini yapan 50 arkadaş, İzmirde buluştu.

Asker ocağında yaklaşık iki yıl birlikte görev yapan 50 arkadaş beş yıl önce sosyal medya aracılığıyla birbiriyle bağlantı kurdu ve Bursada bir araya gelip hasret giderdi. Asker arkadaşları bu yıl da ailelerin isteğiyle İzmir Balçovada toplandı.

İnciraltındaki Demokrasi Meydanında bir araya gelen asker arkadaşları, o zamanki bölük komutanları emekli Kıdemli Albay Hasan Ersin Berbere 30 yıl sonra içtima verdi.

Beraber kahvaltı yapan asker arkadaşları, asker ocağındaki gibi yemek duası da yaptı.

Askerlik fotoğraflarına bakıp, eski günleri anan grup, o dönem alay komutanları olan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğun gönderdiği mesajı dinlerken duygulandı.

- İçtima sırasında bende heyecanlandım

Emekli kıdemli albay Hasan Ersin Berber, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1988 ve 1990 yılları arasında üsteğmen olarak görev yaptığı Göledeki askerleriyle buluştuğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

Emekli olduktan sonra da ilişkilerinin devam ettiğini anlatan Berber, Askerlerimle görev yaparken de hep beraberdim, şimdi de beraberim. Eski günleri konuştuk. Bazıları dede olmuş, saçları ağarmış, onları gördüğüm için çok mutlu oldum. Bana içtima verirlerken ben de eski günlere gittim, heyecanlandım. dedi.

Vatani görevini er olarak yapan Hasan Öztürk, üzerinden yıllar geçse de askerlik anıları veadaki arkadaşlıkların hiç unutulmadığını söyledi.

Asker arkadaşlarıyla bir araya geldiklerinde gözyaşlarına hakim olamadığını anlatan Öztürk, İzmirde 30 yıl sonra ilk defa asker arkadaşlarımızla bölük komutanımıza içtima verdik. Kendimi acemi hissetim. Ben askerde bölük yazıcısıydım. Yıllar sonra ilk defa eğitim çavuşu gibi içtima verdim. Geleneksel hale getirdiğimiz buluşmaları her yıl sürdürmek istiyoruz. şeklinde konuştu.

Ali İhsan Eray da Bu yıl İzmirdeki buluşmamıza eşlerimiz ve çocuklarımız da katıldı, ailemiz her geçen gün büyüyor. ifadelerini kullandı.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber