EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Kılıçdaroğluna saldırıya tepkiler

İzmir ve Aydında Büyükşehir Belediye Başkanları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun Ankaranın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde saldırıya uğramasını kınadı

Eklenme:21.04.2019 / 16:54          Güncelleme:21.04.2019 / 16:54

İZMİR (AA) - İzmir ve Aydında Büyükşehir Belediye Başkanları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun Ankaranın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde saldırıya uğramasını kınadı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğluna yapılan saldırıyı kınayarak, Birbirimize bağlılığımızın demokrasiyle perçinlendiği, şiddet ve kavganın hayatlarımızdan tümüyle silindiği günlere ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız. ifadelerini kullandı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun Ankaranın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde uğradığı saldırının, demokrasiye ve barışa yapılmış bir saldırı olduğunu belirtti.

Çerçioğlu, açıklamasında, saldırıyı kınadığını, bu saldırının demokrasiye barışa ve ülkenin iç huzuruna yapılmış bir saldırı olduğunu ifade etti.

Saldırının açık bir provokasyon olduğunu belirten Çerçioğlu, azmettiricilerinin acilen yargı önünde hesap vermesi gerektiğini kaydetti.

Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt, İzmir Barosu, Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ve CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır da yaptıkları açıklamalarla saldırıyı kınadı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber