EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Atık malzemeyle tasarlanan kıyafetler defileyle sergilendi

İzmirdetaokulu öğrencileri tarafından geri dönüşüme dikkati çekmek amacıyla tasarlanan kostümlerin sergilendiği defile düzenlendi

Eklenme:24.05.2019 / 10:20          Güncelleme:24.05.2019 / 10:20

İZMİR (AA) - İzmirdetaokulu öğrencileri tarafından geri dönüşüme dikkati çekmek amacıyla tasarlanan kostümlerin sergilendiği defile düzenlendi.

Bayraklı Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan Sorunlarımızdan Sorumluyuz Projesi kapsamında öğretmen ve velilerinin de yardımıyla geri dönüşüm malzemelerini kullanarak farklı renk ve modelde kostümler hazırladı.

Öğrencilerin Dönüştürelim Hayat Dönsün sloganıyla tasarladığı kostümler, Konak Meydanında düzenlenen defileyle sergilendi.

Poşet, karton, plastik bardak, cam, şişe, gazete kağıdı, ip, şişe kapakları, ambalaj atıkları, kumaş parçaları gibi malzemelerle hazırlanan kostümleri giyen minik öğrenciler, renkli görüntüler oluşturdu.

Çok sayıda vatandaşın da ilgi göstererek cep telefonlarıyla kaydettiği defile, izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Etkinlikte defilenin yanı sıra öğrencilerin kurduğu stantlarda broşür dağıtıldı, müzik ve sergilenen resimlerle de geri dönüşümün önemine dikkat çekildi.

Okulun Müdür Yardımcısı ve proje yürütücüsü öğretmen Rabia Öner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Ünerin koordinesinde yürütülen projeyle doğaya bırakılan atık malzemelerin geri dönüştürülebileceğini çocuklara ve velilere anlatmak istediklerini dile getirdi.

Öner, Çocukları atıklardan arınmış, temiz bir dünya bilinciyle yetiştirmek için gayret ediyoruz. Ürünlerin doğada yok oluş süreleri çok uzun yıllar alabiliyor. Kaynağından ayrı toplanan atıkların geri dönüştürülerek ekonomiye tekrar kazandırılması bilincini tüm çevremize kazandırmalıyız. diye konuştu.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber