EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Genç beyinlerin projeleri yatırımcılarla buluştu

8

Eklenme:25.05.2019 / 09:02          Güncelleme:25.05.2019 / 09:02

İZMİR (AA) - 8. Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisinde akademisyen ve öğrenciler firma temsilcileri ile buluştu.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) koordinatörlüğünde ve İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) ev sahipliğindekitak sergiye 11 üniversitenin 14 ayrı yazılım ve bilgisayar mühendisliği bölümünden 100ü aşkın akademisyen ve binden fazla öğrenci katıldı.

TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe, İEÜ toplantı salonunda düzenlenen sergi açılışındaki konuşmasında, dijital dönüşüm ile yarının dünyasının inşa edileceğini belirtti.

Yenilikçi teknolojileri öğrenmenin temel hedef olması gerektiğine dikkat çeken Aktepe, gençlere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Aktepe, ülkenin bekası için ithalat ve siber güvenlik konularının büyük önem taşıdığını vurgulayarak, bu konulardaki sorunların da bilişim sayesinde çözülebileceğini ifade etti.

İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar ise genç beyinlerle iş dünyasını buluşturan birganizasyona ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Disiplinli çalışmanın sonucu yaptığınız projelerdir. Şirketlerle buluşmanızı sağlamaya çalışıyoruz. dedi.

Konuşmaların ardından bitirme projeleri ve poster sunumları değerlendirildi, finalist sunumları yapıldı.

8. Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisinde Adnan Menderes Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi yer aldı.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber