EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Mahalle tipi spor sahalarının sayısı hızla artıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığının, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı aracılığıyla yaptırdığı futbol, basketbol ve voleyboldan oluşan mahalle tipi spor sahalarının sayısının 2 bin 8e ulaştığı, bu rakamın inşaatı tamamlanacaklarla daha da artacağı bildirildi

Eklenme:25.05.2019 / 09:33          Güncelleme:25.05.2019 / 09:33


ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığının, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı aracılığıyla yaptırdığı futbol, basketbol ve voleyboldan oluşan mahalle tipi spor sahalarının sayısının 2 bin 8e ulaştığı, bu rakamın inşaatı tamamlanacaklarla daha da artacağı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 81 ilde 2 bin 8 olan mahalle tipi spor sahalarının, yapımı tamamlanacaklarla birlikte 2 bin 650ye ulaşacağı kaydedildi.

81 ilde bin 249 futbol sahası, 759 basketbol ve voleybol sahasının inşaatı bitirilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

İnşaatların 2013 yılından bu yana sürdüğü belirtilen açıklamada, yapımı süren 350 futbol sahası, 292 basketbol ve voleybol sahasının inşası tamamlandığında bu sayı 2 bin 650’ye ulaşacak.


- Gençlerimize daha iyi hayat şartları oluşturmak için çalışıyoruz


Açıklamada görüşlerine yer verilen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporun yaygınlaştırılması ve spor altyapısının güçlendirilmesine çok önem verdiklerini ifade etti.

Kasapoğlu, şunları kaydetti:

Gençlerimiz için daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, onların kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlamak, sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amaçları doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Sporu tabana yaymak adına Türkiyenin dört bir yanındaki her vatandaşımızın spor tesislerine kolaylıkla ulaşması vealarda spor yapabilme imkanına kavuşması için 6 yıldır mahalle tipi spor tesisleri inşa ediyoruz. 81 ilde 2 bin 8 mahalle tipi spor sahası inşa edildi. Yapımı devam eden sahalarla birlikte bu sayı 2 bin 650’ye ulaşacak.

Bakan Kasapoğlu, mahalle aralarına yapılan sahalarda gençlerin, çocukların ailelerinden çok uzaklaşmadan yaşadıkları çevrede güvenle spor yapabildiğini kaydederek, Türkiyenin dört bir yanında inşa edilen mahalle tipi spor tesisleri, hem sağlıklı nesiller yetişmesinde büyük rol oynuyor hem de gençlerimizi erken yaşta sporla tanıştırarak onları kötü alışkanlıklardan koruyor. Spor kültürünün yaygınlaştırılmasına katkıda bulunacağına inandığımız bu tesislerimizden inşallah faydalanan çocuk ve gençlerimizin sayısı daha da artacak ve onlar sporu bir yaşam biçimi haline getirecekler. ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber