EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Aliağa limanları yerini korudu

Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Aliağadaki limanların yılın 4 ayındaki performansıyla ilçenin deniz ticaretinde Türkiye sıralamasında beşinci sıradaki yerini koruduğunu bildirdi

Eklenme:12.06.2019 / 09:15          Güncelleme:12.06.2019 / 09:15

İZMİR (AA) - Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Aliağadaki limanların yılın 4 ayındaki performansıyla ilçenin deniz ticaretinde Türkiye sıralamasında beşinci sıradaki yerini koruduğunu bildirdi.

Şubenin aylık olağan meclis toplantısında konuşan Şimşek, limanların yılın 4 aylık dönemindeki performansıyla ilgili bilgi verdi.

Aliağaya bu dönemde bin 638 geminin geldiğini, Dikili ve Ayvalık ile beraber sayının bin 806ya çıktığını aktaran Şimşek, Sorumluluk sahamızdaki limanlarda nisan ayı sonu itibariyle yaklaşık 8 milyon 750 bin ton yükleme, 13 milyon ton boşaltma olmak üzere toplam 21 milyon 800 bin tonluk yük elleçlenmiştir. Aliağa limanlarında işlem gören konteyner sayısı ise yaklaşık 245 bin oldu. Bu rakamlarla Aliağa, Türkiye sıralamasında 5inci sıradaki yerini korumaktadır. dedi.

Geçen ay Türkiyenin ihracat rekorunu yenilediğini, bunun ekonomi için bir bayram hediyesi olduğunu dile getiren Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü:

İhracatımızdaki bu momentum, Çin’in bile aylık ihracatının düştüğü, ticarette korumacılık eğilimlerinin arttığı, Avrupa’nın ekonomisinde yavaşlamanın olduğu bir dönemde görülmüştür. 2019 yılı boyunca Türkiye ihracatındaki bu olumlu performansın sürmesini diliyorum.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber