EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Huaweinin Kurucusu Zhengfei, 30 milyar dolarlık düşüşü önemsemiyor

Çinli teknoloji şirketi Huaweinin Kurucusu Ren Zhengfei, Huaweinin, bu yıl 30 milyar dolar daha az gelir elde edeceğini, şu an yüzde 20nin altında olmakla birlikte en kötü durumda yüzde 40anında bir düşüş olabileceğini belirterek, Huaweiye uygulanan kısıtlamalar sorun teşkil etmeyecektir

Eklenme:19.06.2019 / 14:13          Güncelleme:19.06.2019 / 14:13

İSTANBUL (AA) - Çinli teknoloji şirketi Huaweinin Kurucusu Ren Zhengfei, Huaweinin, bu yıl 30 milyar dolar daha az gelir elde edeceğini, şu an yüzde 20nin altında olmakla birlikte en kötü durumda yüzde 40anında bir düşüş olabileceğini belirterek, Huaweiye uygulanan kısıtlamalar sorun teşkil etmeyecektir. Bu yıl 100 milyar dolardan fazla gelir bekliyoruz. ifadelerini kullandı.

Merkezi ABDde bulunan CNBCde yer alan habere göre, Zhengfei, şirketin Çin içindeki satışlarında herhangi bir problem beklemediğini, asıl sorunun uluslararası satışlarda yaşanacağını kaydetti.

Şirketin bu yıl 30 milyar dolar daha az gelir elde edeceğini açıklamasının ardından konuşan Zhengfei, Şu an yüzde 20nin altında olmakla birlikte en kötü durumda yüzde 40anında bir düşüş olabilir. ifadesini kullandı.

Yavaşlama olabileceği için şirket olarak bazı iç düzenlemeler yaptıklarını aktaran Zhengfei, Yıl sonunda büyümenin neanda olacağını bilmiyoruz ancak 30 milyar dolarlık düşüş çok küçük bir şeydir. değerlendirmesinde bulundu.

Zhengfei, Huaweiye uygulanan kısıtlamaların sorun teşkil etmeyeceğini ve şirketin bu yıl 100 milyar dolardan fazla gelir elde etmesini beklediklerini kaydetti.

ABDnin, dış ticaret açığını kapatmak için ilk olarak 2018 yılında Çinden ithal edilen güneş panelleri ve alüminyuma uygulanan gümrük vergilerini artırması ile başlayan ABD-Çin ticaret savaşı, zaman içinde karşılıklı vergi artışları ile kızıştı. Ticaret savaşları, Silikon Vadisinin dev şirketlerinin Huaweiye uyguladığı kısıtlamaların ardından iyice kızışmıştı. Teknoloji devleri tarafından maruz kaldığı kısıtlamaların gelecek yıllarda Huaweinin satışlarını nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber