EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivaline doğru

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivaliyle sağlanacak hareketliliği tüm yıla yaymayı istediklerini belirterek, ilçenin kültürel ve turizm hattının işlevsel hale getirilmesi için çalışma yapacaklarını söyledi

Eklenme:19.06.2019 / 15:57          Güncelleme:19.06.2019 / 15:57

DENİZLİ (AA) - Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivaliyle sağlanacak hareketliliği tüm yıla yaymayı istediklerini belirterek, ilçenin kültürel ve turizm hattının işlevsel hale getirilmesi için çalışma yapacaklarını söyledi.

Bu yıl 19. kez düzenlenecek Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivalinin tanıtımı dolayısıyla Belediye El Sanatları ve Kültür Merkezinde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Kaymakam Murat Sarı, 28-30 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinlikte Buldanın tarihi, kültürel değerleri ve doğal güzelliklerinin tanıtılacağını belirterek, tüm Denizlilileri davet etti.

Buldanın kentin göz bebeği bir ilçe olduğunu ifade eden Sarı, Tripolis Antik Kentinde çalışmalarımız devam ediyor, Yayla Gölü her geçen gün daha da güzelleşiyor. Tüm bu gayretli çalışmalar, Buldanın turizmdeki potansiyelini artıracak. Festivalin de bu çabalarda önemli bir yerinin olduğun düşünüyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz festival, bu güzelliklerin yaşanması için önemli. diye konuştu.

Belediye Başkanı Mustafa Şevik de festival süresince yaşanan 3 güne mahsus hareketliliği 360 güne yaymayı istediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

Buldanın Türkiye’de çok daha fazla söz sahibi olması için tüm imkanlarımızı kullanacağız. Buldanın sosyo-kültürel yapısı, tarihi dokusu, kültürel altyapısı çok farklı. Bu nedenle Buldan neden bir Beypazarı olmasın? İlçenin geleceğinin tekstille sınırlandırılmasını istemiyorum. Alternatifler üzerinde durmalıyız. Bunun için ilçenin kültürel ve turizm hattının işlevsel hale getirilmesi yönünde çalışma yapacağız.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber