EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Öğrencileri kütüphaneye çekmek için sinema kuruldu

Denizlinin Çal ilçesinde tatilde öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek ve kütüphaneye çekmek için kurulan sinemada film gösterimi yapılıyor

Eklenme:20.06.2019 / 13:39          Güncelleme:20.06.2019 / 13:39

DENİZLİ (AA) - Denizlinin Çal ilçesinde tatilde öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek ve kütüphaneye çekmek için kurulan sinemada film gösterimi yapılıyor.

İlçe Halk Kütüphanesinde görüntü ve ses sistemi kurulan salonda Kültür ve Turizm Bakanlığının telifini aldığı filmlerle çocuklara özel sinema etkinliği düzenlendi.

Velilerin de çocuklarına eşlik ettiği etkinliğine izleyicilerin katılımı yoğun oldu. Sinema etkinliğinde katılımcıların dün Kral Şakir: Oyun Zamanı adlı film ile keyifli zaman geçirmeleri sağlanırken bugün de Bizim Köyün Şarkısı filmi perdede sahne aldı.

Kütüphane görevlisi Niyazi Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürlüğü tarafından kütüphane kültürü oluşturmak, vatandaşların kütüphaneden yararlanmalarını, kütüphanelerde daha fazla vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler ve programlar yapıldığını belirtti.

Özellikle ara tatil ve yaz dönemlerinde öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek ve kütüphaneye çekmek için film gösterimleri etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Şahin, film gösterimlerinin yanında akıl ve el beceri oyunlarıganizasyonları düzenlediklerini bildirdi.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber