EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

HAK-İŞ Konfederasyonu İzmir İl Başkanı Gültekin Şimşek, darbe girişiminde şehit olanları ve gazileri minnetleıklarını belirterek, HAK-İŞ olarak, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da vatanımızı, bayrağımızı ülkemizi ve demokrasimizi korumaya, milletimizin geleceğine kasteden her türlü saldırıya karşı birlikte mücadele etmeye hazırız

Eklenme:15.07.2019 / 15:15          Güncelleme:15.07.2019 / 15:15

İZMİR (AA) - HAK-İŞ Konfederasyonu İzmir İl Başkanı Gültekin Şimşek, darbe girişiminde şehit olanları ve gazileri minnetleıklarını belirterek, HAK-İŞ olarak, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da vatanımızı, bayrağımızı ülkemizi ve demokrasimizi korumaya, milletimizin geleceğine kasteden her türlü saldırıya karşı birlikte mücadele etmeye hazırız. ifadelerini kullandı.

Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuzdaki darbe girişimi gecesi Türk milletinin büyük bir demokrasi mücadelesi verdiğini ve darbe geleneğine karşı dünyada eşi benzeri görülmemiş bir başarıtaya koyduğunu ifade etti.

HAK-İŞ Konfederasyonun bugüne kadar bütün antidemokratik girişim ve oluşumlara karşı yaptığı gibi 15 Temmuzda da en hızlı, en etkin ve doğrudan tepkisini güçlü bir şekildetaya koyduğunu belirten Şimşek, şunları kaydetti:

HAK-İŞ teşkilatı, darbe girişiminin ilk dakikasından itibaren milli iradeye, demokrasiye ve geleceğe sahip çıkmıştır. Bu uğurda HAK-İŞ üyesi Celalettin İbiş, Ahmet Özsoy, Ali Karslı ve Hakan Gülşen şehit olmuş, yüze yakın üyemiz de gazi olmuştur. Başta bu şehitlerimiz olmak üzere darbeye karşı mücadele ederken vatan ve bayrak uğruna şehadet şerbetini içen şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyoruz. Onlar bizim onurumuzdur.

HAK-İŞ, ulusal ve uluslararası arenada gerçekleştirdiği etkinlik, sempozyum, konferans ve panellerde 15 Temmuz bilincini diri tutmak için, darbeci zihniyeti telin ederek milletimizin yazdığı destanı gelecek nesillere aktarma kararlılığındadır.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber