EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Deri sektöründe iş birliği

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği ve İzmir Serbest Bölgesi (İZBAŞ) arasındatak hareket etme kararı alındı

Eklenme:18.07.2019 / 12:39          Güncelleme:18.07.2019 / 12:39

İZMİR (AA) - Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği ve İzmir Serbest Bölgesi (İZBAŞ) arasındatak hareket etme kararı alındı.

Ege İhracatçı Birliklerinden yapılan açıklamaya göre, İZBAŞ ve Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliğitak yönetim kurulu toplantısı İZBAŞta gerçekleştirildi.

Toplantıda, iki kurumun bundan sonraki süreçte fuar, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi, seminer ve eğitimler başta olmak üzere her konudatak hareket etme kararı alındı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İZBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sevimli, 3 yıl önce 208 milyon dolar olan ticaret hacimlerinin 2018de 500 milyon dolara yaklaştığını belirtti.

2019da 650 milyon dolar ticaret hacmine ulaşmayı öngördüklerini kaydeden Sevimli, Bölgenin elektrik altyapısını 3,5 milyon dolarlık bir yatırımla yeniledik. Atık su arıtma tesisinde ise 885 bin 500 dolarlık bir yatırımla, çift kademeli biyolojik arıtma sistemine ve difüzörlü havalandırmaya geçtik. ifadelerini kullandı.

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar da İzmirli deri sanayicileri ve ihracatçılarının şehre kazandırdığı İZBAŞın deri sektöründe ihracat konularında aynı dili konuşabildikleri kurumların başında geldiğini vurguladı.

Zandar, İZBAŞ ile deri sektörünün yaşadığı sorunlar ve çözümleri konusunda iş birliği yapmalarını önemsediklerini kaydetti.Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber