EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmirde yaşayan vatandaşlarımızın faydasına olan her faaliyet ve projelerle mütemadiyen ilgileniyoruz

Eklenme:19.07.2019 / 09:30          Güncelleme:19.07.2019 / 09:30

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmirde yaşayan vatandaşlarımızın faydasına olan her faaliyet ve projelerle mütemadiyen ilgileniyoruz. ifadelerini kullandı.

Dağ, yaptığı yazılı açıklamada, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında yürütülen raylı sistem sürecini AK Parti İzmir Milletvekilleri olarak takip ettiklerini belirtti.

Bu anlamda İzmir Büyükşehir Belediyesinin tamamlaması gereken bazı eksikliklerin söz konusu olduğunu aktaran Hamza Dağ, şunları kaydetti:

Bu eksikliklerin giderilmesiyle bakanlıktaki onay aşaması nihayete erecektir. İzmirde yaşayan vatandaşlarımızın faydasına olan her faaliyet ve projelerle mütemadiyen ilgileniyoruz. İzmirde bir ulaşım sorunu olduğu aşikardır. AK Parti Milletvekilleri olarak bizler ve ilgili bakanlık yetkililerimiz İzmirin ulaşım sorununa katkı sunacak tüm projeleri takip ediyoruz. İzmir için kim taş üstüne taş koymaya çalışıyorsa bu noktada var gücümüzle destek oluruz. Bugüne kadar tüm siyasetimizi bu anlayış çerçevesinde gerçekleştirdik.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, daha önce Üçkuyular Metrosunun planlanandan çok daha uzun sürede tamamlandığına işaret etti.

Bu noktada belediyenin üstüne düşeni yapmasının önemli hale geldiğini aktaran Dağ, şu değerlendirmelerde bulundu:

Bakanlıktaki onay sürecinin hızlanması, onaylanan projelerin yapım aşamalarında kaynakların doğru kullanılması, birilerinin İzmir üzerinden rant-menfaat ilişkisi kurmaması için süreci dikkatle takip edeceğiz. İzmirde daha önce 3 yıl diye yola çıkılmasına rağmen 10 senede ancak hizmete açılabilen bir metro yapım süreci yaşandı. İzmirliler bu olumsuz tecrübeyi tekrar yaşamamalıdır ve projelerin söz verildiği tarihte tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasına özen gösterilmelidir.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber