EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Kesinlikle terör amaçlı bir yangın değil

Muğla Orman Bölge Müdür Vekili Enver Demirci, Dalamandaki yangını terör örgütünün çıkardığı iddialarına ilişkin, Yangının çıkış noktasını hem jandarma, hem biz, olay yeri inceleme ekipleri yerinde inceledi

Eklenme:19.07.2019 / 11:27          Güncelleme:19.07.2019 / 11:27

MUĞLA (AA) - Muğla Orman Bölge Müdür Vekili Enver Demirci, Dalamandaki yangını terör örgütünün çıkardığı iddialarına ilişkin, Yangının çıkış noktasını hem jandarma, hem biz, olay yeri inceleme ekipleri yerinde inceledi. Kesinlikle terör amaçlı bir yangın değil. Biz bunu net olarak söyleyebiliyoruz. dedi.

Demirci, Ula Helikopter Pistinde gazetecelere yaptığı açıklamada, 10 Temmuzda Dalaman’da başlayan yangının rüzgarın şiddetli, nemin düşük ve sıcaklığın yüksek olması nedeniyle hızla yayıldığını söyledi.

Ekiplerin 13 dakikada yangına müdahale ettiğini anlatan Demirci, yanan alanın net rakam olmamakla birlikte yaklaşık 400 hektar civarında olduğunu, soğutma çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi.

Dalamandakiman yangının çıkış sebebiyle ilgili ilk yapılan araştırmalarda kazara çıktığını tahmin ettiklerini vurgulayan Demirci, şunları kaydetti:

Yangının çıkış noktasını hem jandarma, hem biz, olay yeri inceleme ekipleri yerinde inceledi. Kesinlikle terör amaçlı bir yangın değil. Biz bunu net olarak söyleyebiliyoruz. Ama şu çıkardı diyecek konumda da değiliz. Sebebi araştırılıyor. Muğlada çıkan yangınlarla ilgili titiz bir inceleme yaptık. Bu zamana kadar terör amaçlı yangın çıktığına dair herhangi bir emareye rastlamadık. Dalaman’da başlayanman yangınının Göcek’i sıçramasını önlemek için karşı ateş yöntemi kullandık.

Yanan alanların kesinlikle imara açılmayacağını anlatan Demirci, alanların eskisinden daha fazla koruma altına alınacağını ifade etti.

- Datçadaki yangın

Datçadaki makilik yangını hakkında da bilgi veren Demirci, Yangının enerji nakil hatlarından çıktığı kesinleşti. Bir GSM şirketine tazminat davası açtık. Yaklaşık 1 milyonun üzerinde bir tazminat var. Bunun bir kısmı ağaçlandırma masrafları, bir kısmı söndürme masrafları. Suç tutanağı düzenlendi. diye konuştu.

Demirci, konunun Cumhuriyet Savcılığına intikal ettirildiğini, hukuki sürecin devam ettiğini söyledi.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber