EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Yatırım iklimindeyiz, fırsatı kaçırmayalım

İzmirdekiganize sanayi bölgeleri (OSB) yöneticileri, yatırım için uygun iklim oluştuğunu belirterek, bu fırsatın değerlendirilmesi çağrısında bulundu

Eklenme:14.08.2019 / 11:20          Güncelleme:14.08.2019 / 11:20

İZMİR (AA) - İzmirdekiganize sanayi bölgeleri (OSB) yöneticileri, yatırım için uygun iklim oluştuğunu belirterek, bu fırsatın değerlendirilmesi çağrısında bulundu.

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, yaptığı açıklamada, ülkenin en temel ihtiyacının üretim olduğunu belirtti.

Merkez Bankasının faiz indirimine gitmesi, dövizin uzunca bir süredir düşük ve stabil seyrinin, 2018in ikinci yarısından itibaren girilen sıkıntılı süreçten sonra yatırım ve hareketlenme için uygun koşulları sağladığını ifade eden Porsuk, şöyle devam etti:

Zorlu bir süreçten geçtiğimiz doğru ve böylesi zamanlar aslında yatırım için en uygun zamanları da oluşturuyor. Görece düşük faiz imkanı ile kredi kullanmak, yine görece düşük ve sakin bir döviztamında yatırım odaklı adımların atılmasını teşvik eder nitelikle birtam yaratıyor. Bu anlamda ülkemizin en temel ihtiyacı olan üretim hatta katma değerli üretim için yatırım planlarını dondurmuş, yatırım planı olup da adım atmaktan çekinen tüm yatırımcıları bu fırsatı değerlendirmeye, başta Türkiyenin en büyük OSBlerinden biri olan KOSBİde yatırıma çağırıyorum. Yatırım yapmak isteyene KOSBİ olarak her tür desteği vereceğimizden, OSBmizin her türlü imkanını seferber edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren de durgun zamanda bir şey yapmadan beklemek yerine bu süreçte yapılan yatırımların piyasa hareketlendiğinde rakiplerden bir adım öne geçilmesini sağladığını kaydetti.

Telseren, şunları kaydetti:

Merkez Bankasının faiz indirimi sonrası düşen kredi faizleri, doların 6 lira bandının altındaki dengeli seyri, enflasyonun görece düşüşü ile yatırımcı için en uygun zamanın şartlarını oluşturmuş bulunuyor. Yeni yatırım planlayan, bu dönemi ülke ekonomisine yatırım katkısı vererek değerlendirmek isteyen tüm yatırımcıları bölgemize bekliyoruz.

-Yatırım planlarını harekete geçirme imkanı yarattı

Tire Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kosat Gürler de Merkez Bankasının politika faizini 425 baz puan düşürerek yüzde 19,75e çekmesi sonrası başta kamu bankaları olmak üzere bankaların kredi faizanlarında indirime gitmesinin, yatırımcının elini güçlendiren bir imkan oluşturduğunu dile getirdi.

Gürler, tüm yatırımcıları, altyapısı tamamlanmış, modern bir anlayışla dizayn edilmiş bölgelerine beklediklerini belirtti.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber