EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Facebook ile Öne Çıkın programı Türkiyede başladı

Facebookun iş arayan kişilere ve istihdamı artırmak isteyen KOBİlere yardımcı olmayı hedeflediği küresel projesi Facebook ile Öne Çıkın programının Türkiye ayağı hayata geçirildi

Eklenme:11.09.2019 / 11:55          Güncelleme:11.09.2019 / 11:55

İSTANBUL (AA) - Facebookun iş arayan kişilere ve istihdamı artırmak isteyen KOBİlere yardımcı olmayı hedeflediği küresel projesi Facebook ile Öne Çıkın programının Türkiye ayağı hayata geçirildi.

Facebook ile Öne Çıkın programının tanıtımı, UNIQ İstanbulda gerçekleştirildi.

Aralarında KOBİler, iş arayışında olan bireyler, işletmeciler, startuplar, geliştiriciler ve kar amacı gütmeyen kuruluşların da bulunduğu binden fazla kişiyi ağırlayan etkinlik, KOBİlere ve iş arayışında olan bireylere yönelik sunumlar, eğitim oturumları ve atölye çalışmalarına sahne oldu.


- Programla 20 bin kişiye eğitim vermek istiyoruz


Etkinlikte konuşan Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, Türkiyenin Facebook için önemine işaret ederek, Türkiye ekonomisine yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Facebook olarak Türkiyedeki yerel işletmelerin büyümelerine ve insanların yeni iş bulabilmeleri için dijital beceriler edinmelerine yardımcı olmak istediklerini ifade eden Matraş, Bu amaçla daha fazla insana, teknolojiye ve programa yatırım yapmak için oldukça sıkı bir şekilde çalışıyoruz. dedi.

Matraş, AA muhabirine yaptığı açıklamada da, dünyada az sayıda ülkede faaliyete geçirdikleri program ile 20 bin kişiye eğitim vermek istediklerini söyledi.

Program kapsamında Türkiyenin, öncelikli ülkelerden biri olduğunu vurgulayan Matraş, şöyle konuştu:

Biz 2 yıl önce Facebooktaki bütün Türkler olarak toplandık ve Türkiyeye, Türk ekonomisine nasıl katkı sağlayabiliriz diye düşündük. Burada Türk ekonomisine en çok katkı sağlayabileceğimiz alanın KOBİlerin ihracat potansiyelini artırmak olduğunu fark ettik. Bu kapsamda da Sınırları Aşan Türkiye çalışmasını gerçekleştirdik. Bu çalışmaya göre, 3 milyon KOBİden 1,7 milyonu bizim platformumuzu kullanıyor. Bunların yüzde 90ından fazlası platformlarımız sayesinde işlerini büyüttüklerini, yeni müşterilere ulaştıklarını, yurt dışına açıldıklarını ve ek istihdam yarattıklarını söylüyor. Facebook Türkiyede 209 bin kişilik ek istihdam ve 15,3 milyar TL yıllık olarak ekonomik değer yaratıyor. Bu programla da bunu daha ileriye götürmeyi hedefliyoruz.


- Türkiye ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz


Facebook Türkiye Kamu Politikaları Departman Başkanı Çağatay Pekyörür de sadece KOBİleri değil, iş arayan bireyleri de bu programa dahil etmek istediklerini ifade etti.

Pekyörür, programa başvurunun, Boost with Facebookun Türkiye için özel sayfasından ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin kendi ağında bulanan KOBİlere göndereceği davetlerle mümkün olduğunu kaydederek, Eğitim süreçleri, e-ticaretten hiç anlamayan insanların da faydalanabileceği bir formatta tasarlandı. Nasıl Facebook ve Instagram sayfası açılmalıdan başlayarak Facebook araçlarını kullanarak müşterilerinize nasıl hedeflemeler yapmalısınıza ve yurt dışında ürünlerinizi pazarlamak için neler yapmalısınıza kadar oldukça kapsamlı bir eğitim içeriği söz konusu. şeklinde konuştu.


- Globaldeki çalkantılardan çıkışımız, dijitalleşme ile olacak


Dijitalleşmenin, dünyanın girdiği küresel ekonomik bunalıma çare olabileceğini vurgulayan Pekyörür, şu değerlendirmelerde bulundu:

Şua globalde belli çalkantılar var. Buradan çıkışımız, hem ülkemizde hem de globalde dijitalleşme ile olacak. O açıdan yaptığımız bu yatırımın da Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Bizim platformumuz demokratikleşme anlamında çok önemli rol oynuyor. Bunlardan bir tanesi de aslında reklamların demokratikleşmesi... Geleneksel medyada reklam vermek, özellikle KOBİlerin kolaylıkla gerçekleştirebileceği bir şey değil. Bizim platformumuzda reklam ücretleri oldukça düşük ve istediğiniz hedef kitleye doğrudan reklam verebiliyorsunuz. O bakımdan da demokratikleşmenin sağlanabildiğini düşünüyoruz.

Facebook ile Öne Çıkın programının ikinci günü, 13 Eylülde Facebookun Türkiyedeki yeni topluluk merkezi Facebook İstasyonda gerçekleştirilecek.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber