EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İzmir’de genç kızın tecavüz edilip öldürülmesi davası

İzmirin Buca ilçesinde nişanlısının evinde tecavüze uğradıktan sonra bıçaklanarak öldürüldüğü, sonrasında da cesedinin baza içinde evle birlikte ateşe verildiğitaya çıkan kanser hastası Sibel Çelikin ölümüyle ilgili davanın duruşması görüldü

Eklenme:11.09.2019 / 13:21          Güncelleme:11.09.2019 / 13:21

İZMİR (AA) - İzmirin Buca ilçesinde nişanlısının evinde tecavüze uğradıktan sonra bıçaklanarak öldürüldüğü, sonrasında da cesedinin baza içinde evle birlikte ateşe verildiğitaya çıkan kanser hastası Sibel Çelikin ölümüyle ilgili davanın duruşması görüldü.

İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın 11. celsesine cinayete yardım ve iştirakle suçlanan, ölen Sibel Çelikin nişanlısı firari Halil Yılmazın ağabeyi tutuksuz sanık Selman Yılmaz ile avukatlar katıldı.

Mahkeme Başkanı, yurt dışında olduğu tespit edilen sanık Halil Yılmazın Türkiyeye iadesiyle ilgili Bakanlığa yazılan yazıya cevap olmadığını bildirdi. Başkan, sanık Selman Yılmazın kullandığı cep telefonunun Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca incelenmesinden sonra telefonda kayıt olup olmadığı hususunda bilirkişi incelemesinin yapıldığını, raporda sanık Selman Yılmazın cep telefonunda herhangi bir kayıt bulunmadığının bildirildiğini de belirtti.

Çelik ailesinin avukatı, sanık Selman Yılmazın olaydan sonra, Diyarbakıra gitmeden önce İzmirdeki arkadaşlarıyla ve Diyarbakırdaki aile bireyleriyle görüştüğünün kendi beyanıyla sabit olduğunu, görüşme kayıtlarının telefonda çıkmamış olmasının sanık Selman Yılmazın olaya ilişkin delilleri kararttığının göstergesi olduğunu savunarak, Selman Yılmazın yeniden tutuklanmasını talep etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen de bilirkişi raporuna göre sanık Selman Yılmazın delilleri kararttığının anlaşıldığını belirterek, Sanığın delil karartma ihtiyacı duyması atılı suçu işlediğini gösterir. Bu nedenle yeniden tutuklanmasına karar verilmesini talep ediyorum. dedi.

Cumhuriyet Savcısı, gelinen aşamada sanık Selman Yılmazın yeniden tutuklanmasını gerektirecek bir durum olmadığı yönünde görüş bildirdi.

Mahkeme heyeti, yurt dışında olduğu tespit edilen sanık Halil Yılmazın kırmızı bülten çıkarılarak Türkiyeye getirilmesi konusunda işlemelerin başlatıldığını belirterek, Bakanlıktan işlemlerin akıbetinin sorulmasına, sanık Selman Yılmazın tutuklanma talebinin reddine karar vererek duruşmayı erteledi.

- Olay

Buca ilçesinde 12 Temmuz 2016da, 3 katlı binanın zemin katında çıkan yangın söndürüldükten sonra yapılan incelemede bir kadın cesedi bulunmuştu. Cesette yapılan Adli Tıp incelemesi sonucunda Sibel Çelik olduğu belirlenen kadının, tecavüze uğradığı ve yakılmadan önce bıçaklandığı tespit edilmişti.

Soruşturma sonucunda firari sanık Halil Yılmaz ile ağabeyi Selman Yılmaz hakkında dava açılmıştı.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber