EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Netaş, ZTEnin teknolojilerini Türkiyede üretecek

Netaş, ana hissedarı dünya telekomünikasyon devi ZTEnin teknolojilerini Türkiyede üretecek ve yerli çözümlerle ülke ekonomisine katkı sağlayacak

Eklenme:12.09.2019 / 09:49          Güncelleme:12.09.2019 / 09:49

İSTANBUL (AA) - Netaş, ana hissedarı dünya telekomünikasyon devi ZTEnin teknolojilerini Türkiyede üretecek ve yerli çözümlerle ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

Netaştan yapılan açıklamaya göre, şirket, ZTEnin teknolojilerini Türkiyede üretmek için harekete geçti.

Netaş, Ar-Ge ve sistem entegratörü yetkinliklerini katarak İstanbul Orhanlı üretim tesisinde ürettiği ZTEnin FTTx fiber altyapı sistemleri için İstanbul Sanayi Odasından yerli malı sertifikası aldı. Böylece Türkiyenin ilk yerli 4.5G baz istasyonunu tasarlayan Netaş, 5G ve ötesi teknolojilerin altyapısı için gerekli olan fiber altyapılar için yerli çözümler sunarak ülke ekonomisine sağladığı katkıyı artırmayı hedefliyor.


- Netaş markasıyla ürettiğimiz ZTE teknolojilerini ihraç edeceğiz


Açıklamada görüşlerine yer verilen Netaş Üst Yöneticisi (CEO) Müjdat Altay, Netaşın 52 yıldan bu yana Türkiyeye 4 milyar dolara yakın tasarruf sağladığı yerlileştirme çalışmalarını ana hissedarı ZTE ile daha da ileriye götüreceğini belirtti.

Türkiyeye Ar-Ge ve sistem entegratörü gücüyle sağladıkları katkıyı, ZTE ile başlatılan yerlileştirme stratejisiyle daha da artıracaklarını belirten Altay, şunları kaydetti:

Bir yandan kendi mühendislik kabiliyetimizle Ar-Ge çalışmalarımıza devam ederken, bir yandan ZTEnin dünya teknolojilerine yön veren telekom teknolojilerini ülkemize ithal etmeden kazandıracağız. ZTEnin teknolojilerini Netaş markasıyla yerli malı olarak Türkiyede üreterek milli sermayenin içeride kalmasına katkı sağlayacağız. Bir sonraki adımda ise Netaş markasıyla ürettiğimiz ZTE teknolojilerini, varlık gösterdiğimiz uluslararası pazarlara ihraç etmeyi hedefliyoruz.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber