EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Friv Oyunları Çocukların Yeni Eğlencesi Olmaya Aday

Beslenmek bir çocuğun büyümesi ve gelişimi için ne denli önemli ise, Oyun da çocuğun ruhunun beslenmesi ve kişiliğinin gelişimi açısından aynı önemi taşımaktadır.

Eklenme:21.03.2014 / 10:31          Güncelleme:21.12.2017 / 14:37

Beslenmek bir çocuğun büyümesi ve gelişimi için ne denli önemli ise, Oyun da çocuğun ruhunun beslenmesi ve kişiliğinin gelişimi açısından aynı önemi taşımaktadır. Bebeklikten itibaren birtakım oyuncaklarla oynatılan, bu sayede hem eğlendirilen hem de temel bilgiler öğretilen çocuklar biraz büyüdükten sonra ne oynamak istediklerine kendileri karar verirler. Kimi arabalarla kimi bebeklerle oynarken kiminin ilgisini elektronik aletler çeker. Ancak birisi var ki hiçbir çocuk ona karşı koyamıyor. Çağımızın en yaygın oyuncağı bilgisayarlar ve bilgisayar oyunları.

Ebeveynler çocuklarının derslerde daha başarılı olması adına sürekli ders çalışmalarını istemektedirler. Ancak bunu arada bir kenara bırakıp çocuğuna Oyun Oyna demeleri gerekmekte.

 Bilgisayar ve bilgisayar oyunları boş zamanları değerlendirmenin en güzel ve eğlenceli yoludur.  Boş zamanları değerlendirmek anlamına gelen friv ise bilgisayar oyunlarının en yeni ve popüler olan hali. Arnavutluk ve Kolombiya gibi ülkelerde ortaya çıkmış, kısa zamanda ülkemizde etkisini göstermiş olan bu yeni oyun çeşidi çocuklar tarafından çok seviliyor.

Friv Oyun Nedir?

 Genellikle çok küçük yaştaki çocuklara hitap eden friv oyun; çocukların çizgi filmlerden tanıdığı ve çok sevdiği Pepe, Pokemon, WinX, Barbie gibi karakterler ve filmlerden tanıdıkları, güldükleri Recep İvedik gibi karakterler bu oyunlarda kullanarak çocukları eğlendirirken bir yandan da birtakım bilgileri öğrenmeleri sağlıyor. Bu karakterler, çocukların ilgisini en fazla çekebilecek şey. Bu nedenle ilgi problemi olmadan kendi isteği ile bu oyunları oynayan çocuklara bu sayede istenilen şeyler öğretilebiliyor. Böylece hayal dünyası çok geniş olan çocukların hayal gücü de geliştiriyor.

 Friv Oyunları farklı yaş gruplarına hitap etmekte. Örneğin kimi oyun 5 yaş altı çocuklara hitap ederken kimi oyun beceri ve daha fazla dikkat gerektirdiği için belirli bir yaş grubunun üzerindeki çocuklar için uygun olabiliyor.

Friv Oyunları Nasıl Oynanır?

 Bir çocuk için gerçek bir eğlence kaynağı olan Friv oyunları, internet üzerinden oynanabiliyor ve hiçbir ücret ödemek gerekmiyor. Zira yüzlerce friv oyun çeşidi birçok internet sitesinde yer almakta. Üstelik bu konuda birbirleri ile yarışan internet siteleri her gün yeni bir oyun çıkarmakta. Piyasada CD satın almayı gerektiren oyun konsollarının fiyatının cep yaktığını düşünecek olursanız, internet arama motoruna “friv oyunları oyna“ yazarak erişebileceğiniz yüzlerce friv oyununun ne kadar cazip olduğunu göreceksiniz. Oynamak için herhangi bir kumanda, konsol vs. ye ihtiyaç duymadan sadece Mouse ile oynayabileceğiniz bu oyunlara hiçbir kayıt işlemi de gerekmiyor. Bu sayede çocuğunuz internet ortamında güvenli mi diye düşünmek zorunda kalmıyorsunuz. Çocuğunuzun güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu göz ardı etmeyen friv oyun siteleri, çocuklar için hiçbir şekilde zararlı unsur içermeyecek şekilde dizayn edilmişlerdir. Her türlü argo ve küfürlü tabirlerden uzaktır. Bu açıdan, çocuğunuzu gönül rahatlığı ile friv oyunları oynatabilirsiniz.

 En Güzel Friv Oyunları Nelerdir?

 Oyun seçeneğinin bu kadar fazla olduğu bir ortamda En Güzel Friv Oyunlar nelerdir diye düşünülecek olursa; bu listenin en başında kız çocukları için yemek yapma, temizlik, makyaj, moda gibi çeşitleri bulunan Barbie Oyunları; erkek çocukları içinse macera ve adrenalin dolu araba yarışı oyunları gelebilir.

 Adını duyurmaya başladıktan kısa bir süre sonra hızlı bir gelişme kaydederek değişime oynayan friv oyunları birkaç seviyede oynanmaktadır. Friv 1 Oyunları ilk çıkan friv oyun çeşididir.

 Friv 2 Oyunları, friv 1 oyunlarına göre görsel açıdan daha fazla gelişmiştir.

 Friv 3 Oyunları ise oyunda gelinen son raddedir. Bu oyunlar çocuklar tarafından oynandığı gibi, büyükler tarafından da oldukça fazla ilgi görüyor.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa