EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

EBK SERAMİK İŞ KÜMESİ DERNEĞİ'NİN OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

Eskişehir Bilecik Kütahya (EBK) Seramik İş Kümesi Derneği’nin 3

Eklenme:02.04.2014 / 11:38          Güncelleme:02.04.2014 / 11:38
Eskişehir Bilecik Kütahya (EBK) Seramik İş Kümesi Derneği’nin 3. Olağan Genel Kurul toplantısı Eskişehir’de gerçekleştirildi.
Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Şafak Ozan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Genel Kurul Divan Başkanlığı’na, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, üyeliklere ise Celal Üstündağ ve Yunus Bahri Karaer getirildi.
Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Şafak Ozan, yaptığı konuşmada, sahip olduğu “Bronz Label” mükemmeliyet etiketiyle kümenin artık farklı bir noktaya geldiğini ve kurumsal yapısının güçlendiğini belirterek, rekabet öncesi işbirliği anlamında üye ve paydaşlar arasında doğru bir zemin oluşturulduğunu vurguladı. Seramik sektörü ve bölgenin gelişimi açısından başlatılan “Seramik Makinelerinin Yerlileştirilmesi” çalışmaları kapsamında, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği ve Makine İhracatçıları Birliği’yle yapılan önemli işbirlikleri sayesinde, gelecekte çok önemli kazanımlar elde edileceğini belirten Ozan, “Anadolu Üniversitesi’yle yapılan çalışmalar çerçevesinde, üniversite-sanayi işbirliği imkânları en iyi şekilde değerlendirildi. Ortak satın alma, enerji verimliliği ve ortak üretim tesisi çalışmalarıyla üyelere artı değer kazandırılmaya çalışılıyor. Kümelenme faaliyetlerinin desteklenmesi konusunda Ekonomi Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı önemli mekanizma ve programlar geliştirdi. Desteğimiz bundan sonraki çalışmalarda da sürecek” dedi.
Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir ise, EBK Seramik İş Kümesi Derneği’nin hızla büyüyerek, bölgesinde ve ülkemizde diğer sektör kümelerine örnek teşkil edecek duruma geldiğini söyledi. Uluslararası arenada vizyonu doğrultusunda önemli adımlar attığını vurgulayarak, kümenin seramik sektöründe oluşturduğunu katma değerin artarak devam edeceği inancında olduğu bildirdi.
Genel Kurul gündeminin oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından, Yönetim Kurulu 2012-2013 Faaliyet Raporu ve Denetleme Kurulu Raporu üyelere sunuldu. Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu’nun ayrı ayrı ibra edilmesiyle, 2014 yılı bütçesi görüşülerek onaylandı.
Yönetim ve Denetim Kurulları oy birliğiyle seçildi. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı ve VitrA Karo A.Ş. Genel Müdürü Zeki Şafak Ozan Yönetim Kurulu Başkanı, Seranit Granit Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Abdülhekim Yakut ve NG Kütahya Porselen A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Celal Üstündağ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak seçildi.
Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun hazır bulunduğu genel kurula, kümenin işbirliği içerisinde çalıştığı Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Temsilcisi Engin Yüksel de katıldı.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber