Manisa Haberleri

30 HAZİRAN EMEKLİLER GÜNÜ

Haber 01.07.2013 10:19 Pazartesi
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, genel merkezlerinin bankaların maaş promosyonlarıyla ilgili yeni bir yasa çıkarılması konusunda girişimlerde bulunduğunu söyledi.
TÜED üyeleri, 30 Haziran Emekliler Günü dolayısıyla Atatürk Parkı’nda Adana Büyükşehir Belediyesi Bando takımı eşliğinde Atatürk Anıtı’na çelenk koyup saygı duruşunda bulundular. Çelenk koyma işleminden sonra basın açıklaması yapan TÜED Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, bankaların maaş promosyonlarıyla ilgili Genel Başkan Kazım Ergün ve ekibinin yeni bir yasa çıkarılması konusunda devamlı girişimlerde bulunduğunu söyleyerek, “Sayın Başbakandan kanunun değiştirilmesi konusunda söz alınmıştı. Hala uygulamaya geçilmedi” dedi.
Sağlıkta muayene ve ilaç katkı paylarının kaldırılması için de hükümete isteklerini bildirdiklerini belirten İyiyürek, bunun takibini de yapacaklarını söyledi.
İyiyürek, 97 şubenin ısrarı üzerine 2000 yılından önce emekli olanların 1 milyon 900 bin emekliye intibak yapıldığını ifade ederek “Ancak yapılan intibak emeklinin beklentisi gibi olmadı. Yine genel merkezimizin ve şubeler olarak 2000 ile 2007 yılı arası yeniden intibak istendi ve yapılması için de uğraş içindeyiz” diye konuştu.