Manisa Haberleri

BAŞKAN TÜTÜNCÜ’DEN ESNAF ZİYARETİ

Haber 01.07.2013 10:55 Pazartesi
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Zafer, Yükseliş ve Karşıyaka mahalleleri sınırındaki Yıldırım Beyazıt Caddesi’nde ve Sakarya Bulvarı’nın Karşıyaka Mahallesi bölümünde hizmet veren esnafı ziyaret etti.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, esnaf ziyaretinde yapılan hizmetleri anlatırken, esnafın sorun ve taleplerini de dinledi. Başkan Tütüncü daha sonra, Varsak Demirel Mahallesi’nde hizmete girecek olan Adalya Koleji’nin, Sakarya Bulvarı’ndaki tanıtım ofisini de ziyaret etti. Ziyarette kolejin kurucusu Kenan Çelik, Adalya Koleji hakkında Başkan Tütüncü’ye bilgi verdi. Çelik, 4+4+4 sistemine uygun ilk ve tek okul olan kolejin; anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde hizmet vereceğini belirtti. Kolejin, 2013-2014 eğitim ve öğretim döneminde, 350 öğrenci ile kapılarını açacağının bilgisini veren Kenan Çelik, 39 dersliğin yer aldığı kolejin kapasitesinin ise bin öğrenci olduğunu sözlerine ekledi.
Eğitime yüzde yüz destek veren bir belediye idaresi olduklarının altını çizen Başkan Tütüncü de Kepez’e kolej yatırımı yapılmasından büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti. Yaptıkları yatırımlar sonrası bir marka haline gelen Kepez’in, özel okul yatırımı almaya başladığını belirten Başkan Tütüncü ise, Adalya Koleji ile birlikte Toros Eğitim Kurumları’nın bir kolejinin de Varsak Ayanoğlu Mahallesi’nde açılacağını kaydetti. Başkan Hakan Tütüncü, “Kepez’e, eğitim alanında yatırım yapacak olan iş adamlarımızın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. İş adamlarımızı, hayırseverlerimizi, Antalya’nın vitrini haline gelen Kepez’e okul yatırımı yapmaya davet ediyorum” diye konuştu.
Esnaf ziyaretine, Kepez Belediye Meclis Üyesi Elif Derya Canbulut, Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı Halkla İlişkiler Başkanı Emrah Anaç, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Abdurahman Ceylan da eşlik etti.