Manisa Haberleri

BAŞİSKELE’DE YENİ MEYDAN DÜZENLEMESİ

Haber 01.07.2013 11:15 Pazartesi
Başiskele Belediyesi'nin Yeniköy Merkez Mahallesi Drama Caddesi üzerinde eski belediye binasını yıkarak oluşturduğu meydan projesinin hemen yan tarafındaki Ramadan Sokak'ta yapımına başladığı oturma teraslı süs havuzunun son düzenlemelerini yapıyor. Alanın bir bölümüne yapılan kara fırında isteyen vatandaşlar ekmeklerini pişirebilecek.
Başiskele Belediyesi'nin Kentsel Dönüşüm ve Kent Estetik çalışmaları kapsamında başlattığı projelerden biri olan Yeniköy Merkez Mahallesi Drama Caddesi üzerinde eski belediye binasını yıkarak yapımına başladığı meydan düzenleme çalışmasının ikinci etabı olan otuma teraslı süs havuzu yapım çalışmalarında sona gelindi.
Başiskele Belediyesi Yeniköy Merkez Mahallesi meydan projesinin birinci bölümünü bir süre önce tamamlayarak vatandaşların kullanımına sunmuştu. Osmanlı mimarisinde yapılan şark köşesinin bulunduğu meydanda Osmanlı çeşmesi, mini bir kuyu ve dere yatağı, saat kulesi ve havuz bulunan alanın hemen yanında bulunan Ramadan Sokak'ta ikinci bölümü başlayan ekipler oturma teraslı süs havuzu yapımını büyük ölçüde tamamladı.
Vatandaşların daha fazla yararlanabilmesi için havuzun çevresine oturma bankları monte edilecek. Özellikle yaz aylarında genç yaşlı herkes huzurlu bir vakit geçirecek. Alanın bir bölümüne yapılacak olan kara fırında isteyen vatandaşlar ekmeklerini pişirebilecek.