Manisa Haberleri

EGE-KOOP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ASLAN İLE GÖRÜŞEN EBSO BAŞKANI YORGANCILAR İLE İTB BAŞKANI KESTELLİ HÜKÜMETE SESLENDİ:

Haber 01.07.2013 11:42 Pazartesi
Ege-Koop genel başkanı Hüseyin Aslan ile görüşen EBSO başkanı Yorgancılar ile İTB Başkanı Kestelli hükümete seslenerek, sağlık serbest bölgesi kararının çıkmasını istedi.
Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Ege-Koop Proje Merkezi'nin ilk ve mega projesi olan İzmir Sağlık Serbest Bölgesi'nin İzmir için çok önemli olduğunu belirterek, " Gerekli başvurunun yapıldığı Bakanlar Kurulu, artık İzmir'i ilan etmelidir" dedi. İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli de, "Hem Sağlık Serbest Bölgesi hem de Atayol ve EGEM35 projeleri tek kelime ile inanılmaz. İzmir'in bu tür projelere çok ihtiyacı var" ifadelerini kullandı.
Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, seçim sürecini geride bırakan İzmir iş dünyasının iki önemli kuruluşu Ege Bölgesi Sanayi Odası ile İzmir Ticaret Borsası'nı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanları Ender Yorgancılar ve Işınsu Kestelli'yi tebrik etti. Aslan'ın ilk durağı EBSO oldu. Ziyarette başta İzmir Sağlık Serbest Bölgesi Projesi olmak üzere Ege-Koop Proje Merkezi'nin çalışmaları hakkında bilgiler alan Yorgancılar, " Kentimizin yüzakı kuruluşu Ege-Koop'un İzmir ile ilgili son derece önemli projeleri var. Bunlar içerisinde özellikle Sağlık Serbest Bölgesi gerçekten çok ama çok önemli. Sadece İzmir için değil bölge hatta ülke ekonomisine ciddi katkı yapacak, İzmir'in kimliğini belirleyecek bir proje. Zaten Sayın Aslan'ın girişimleri sonucunda Bakanlar Kurulu'na gerekli başvuru yapılmıştı. İsteğimiz ilgili kararın bir an önce çıkmasıdır. Hükümet İzmir'i bir an önce serbest bölge ilan etmelidir. Bu teması sağlık olan EXPO 2020 adaylığımız için de çok önemli" dedi.
Aslan daha sonra da İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ile biraraya geldi. Aslan'dan Sağlık Serbest Bölgesi, Atayol ve EGEM35 Projeleri hakkında detaylı bilgiler alan Kestelli, " Ege-Koop gibi çok değerli bir markaya sahibiz İzmir olarak. Kooperatifçilikte marka olabilmek gerçekten çok ender rastlanan bir durumdur. Özellikle Türkiye’de kooperatif denince akla nelerin geldiğini herkes çok iyi bilir. Suistimaller, yolsuzluklar, kavgalar. Ancak Ege-Koop 30 yıl boyunca binlerce konut yapan, yine binlerce insanı ev sahibi yapan bir kooperatifler üst birliği olarak birkez dahi bu şekilde gündeme gelmemiştir. Zaten Ege-Koop’a duyulan güven de bu sayede oluşmuştur. İlgiyle takip ediyorum tüm çalışmalarını, projelerini. Projeler tek kelime ile inanılmaz. Bizim İzmir'de bu tür projelere çok gereksinimimiz var. Umarım bunlar hayata geçirilebilir. Çünkü bu projelerle İzmir bir anda renk değiştirir" ifadelerini kullandı.
Aslan ise, ikinci kez seçilen Yorgancılar ve Kestelli’yi tebrik ederek, " İzmir ile ilgili her projede, her platformda yanımızda bulduğumuz, desteğini hissettiğimiz gerek Sayın Yorgancılar gerekse Sayın Kestelli ile yararlı bir görüşme yaptık. Özellikle Sağlık Serbest Bölgesi Projesi için gerekli olan hükümet kararının biran önce çıkarılması konusunda ortak girişimlerde bulunma yönünde fikir birlikleri sağladık" dedi.