Manisa Haberleri

KENT HASTANESİ AY-MENDO İLE SAĞLIK ANLAŞMASI YAPTI

Haber 01.07.2013 12:04 Pazartesi
Aydın kent hastanesi ile Aydın’ın en önde gelen firmalarından AY-Mendo arasında sağlık protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Ay-Mendo çalışanları Aydın Kent Hastanesi’nde sağlık taramasından geçirilip, sağlıkla ilgili her türlü sorun ve şikayetlerinde Aydın Kent Hastanesi’nin tüm imkanlarından faydalanacak. Protokol kapsamında rutin aralıklarla çalışanlara sağlık ve iş güvenliği konularında çeşitli eğitimlerin de verileceği belirtildi.
Program kapsamında ilk olarak Aydın Ay-Mendo Tesislerinde çalışanlara yönelik stresle mücadele semineri verildi. Firma olarak hizmet verdikleri kişi ve kurumların sağlıklarının yanında kendi personellerinin de sağlıklarına büyük önem verdiklerini belirten Ay-Mendo Firmasının ortaklarından Esen Türker, “Her şeyin başının sağlık” sözünden yola çıkarak her şeyde önce sağlığı ön planda tuttuklarını belirtti. Daha önce çalışanlara sağlıkal ilgili çeşitli seminerler verdiklerini ancak bundan sonra bu programların rutin aralıklarla yapılacağını kaydeden Türker, “Kurumların daha iyi işleyebilmesi için önce kişilerin sağlıklı olması şarttır. Bu kapsamda ilk olarak çalışanlarımızın stresle mücadele ve genel sağlıkla ilgili bilgilendirilmesini istedik. Bundan sonra sağlımızı Aydın kent hastanesine emanet ediyoruz” dedi.
“HERŞEYİN BAŞI SAĞLIK, STRESLİ BİR KİŞİNİN BAŞARILI OLMASI BEKLENEMEZ”
Hayattaki tüm olumsuzlukların temelinde sağlık sorunlarının yattığını özellikle iş hayatında stres ile mücadelenin çok önemli olduğunu kaydeden Aydın Kent Hastanesi Başhekimi Dr. Şeyda Sönmez, Ay-Mendo çalışanlarına genel sağlık bilgilerinin yanı sıra stresle mücadelede dikkat edilmesi gereken hususları aktardı. Çağın en önemli sağlık problemlerinden birinin artık stres olmaya başladığını belirterek, çalışanlara stresten kurtulmanın püf noktalarını anlattı.