Manisa Haberleri

AKHİSAR’DA KIZ ÖĞRENCİLERE YENİ YURT

Haber 01.07.2013 12:43 Pazartesi

Akhisarlı hayırsever Zeynep Gülin Öngör, modern Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin ardından, şimdi de 160 derslik bir kız öğrenci yurduna imza attı.

\r\n

Yaklaşık 1 milyon 800 Bin TL’ye okulun bahçesine yapılan kız öğrenci yurdunun yeni eğitim ve öğretim döneminde hizmete açılacağı bildirildi.
\r\nKonuyla ilgili bilgi veren Akhisar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cafer Tetik şunları kaydetti: “Akhisar’da her zaman bir ilke imza atan hayırseverimiz Zeynep Gülin Öngör yine eğitim ve öğretim alanında kızlara yatırım yapmaya devam ediyor. 1 milyon TL’si hayırsever Zeynep Gülin Öngör ve 800 Bin TL’si il özel idaresi tarafından karşılanan 160 kız öğrencimize hizmet verecek olan yurdumuzun büyük bir bölümü tamamlandı ve Eylül ayında hizmete başlayacaktır. Buradaki hedefimiz kırsal bölgede kalan kız öğrencilerimizin okullaşması oranını yükseltmek ve okula gitmeyen hiçbir kızımızın kalmamasıdır. Öte yandan bu yurt içerisinde bir sınıf oluşturup engelli kız öğrencilerimizin de eğitim oranını yükseltmek istiyoruz. Bu yurdumuz ile birlikte orta öğretim bölümlerine hizmet veren devlet yurtlarımızın Akhisar’daki toplam kapasitesi 350 öğrenciye yükselmiştir. Yine şehrimizde özel yurtlarda toplam 300’e yakın kız öğrencimiz barınmaktadır.”