Manisa Haberleri

AFYONKARAHİSAR’DA RAMAZAN AYI YARDIMLARI

Haber 01.07.2013 16:38 Pazartesi
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin, Ramazan ayı yardımlarına başlandığı, yardımlar kapsamında 410 aileye gıda kolilerinin dağıtılacağı bildirildi.
Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Birimi ile birlikte tek çatı altında birleşen Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, yaklaşan Ramazan ayı öncesi yardıma muhtaç ailelerin yüzünü güldürmeye başladı. Ramazan ayına özel olarak, içerisinde 29 kalem gıda ve temizlik malzemesinin bulunduğu yardım paketleri hazırlayan Yarım Elma, 180 TL değerindeki yardım paketlerini dağıtmaya başladığı bildirildi. 410 aileye dağıtılacak olan yardım paketlerinin dağıtımına katılan Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Demirayak, yardıma muhtaç ailelerinin yanında olmaya devam ettiklerini söyledi. Dağıtım sırasında ailelerle yakından ilgilenen Başkan Demirayak, gıda yardımının yanı sıra 10 parça kıyafet ve iki ayakkabı yardımı yapıldığını kaydetti.
Yardımların, hayırsever insanların destekleriyle yapıldığını belirten Demirayak, tüm hayırseverlere teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.