Manisa Haberleri

STSO BAŞKANI YILDIRIM’DAN 2 TEMMUZ MESAJI

Haber 01.07.2013 17:03 Pazartesi
2 Temmuz olaylarının 20’inci yıldönümü nedeniyle Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım bir mesaj yayımladı.
Yıldırım mesajında; “2 Temmuz 1993 tarihinde, ilimizde, planlı ve bilinçli olarak sahneye konulmuş bir oyunun 20’inci yılında yine üzüntülüyüz. Bu olaydan Sivas halkı ile beraber, ülkemizi yönetenlerinde bir takım dersler çıkarması ve bu olay üzerine yapılan değerlendirmelerin akılcı ve yol gösterici olması gerektiğine inanıyoruz” dedi.
Başkan Yıldırım mesajının devamında şunları kaydetti:
“Dünyamız hoş görü dünyasıdır. Dünya Savaşlarında birbirine zulmetmiş insanlar acılarını bir kenara bırakıp, bir değer etrafında birleşebiliyorken ve ülkemiz üzerine de birçok oyunlar oynanıyorken, bizler neden birleşmeyelim. Bu ortamda, herkesi gereken duyarlılığı gösterip yeni acılar ve kinler yaratmaya fırsat vermeden Sivas’ın barış, kardeşlik ve sevgi şehri olduğunun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. Tarihe geçmiş, ancak, nedenleri ve asıl failleri tam olarak ortaya çıkarılmamış Madımak faciasının kurbanlarını rahmetle anıyor, faillerini de kınıyoruz.”