Manisa Haberleri

DÜ REKTÖRÜ ŞERİFOĞLU’NDAN İGM ÜYELİRİNE MEKTUP

Haber 01.07.2013 17:02 Pazartesi
Düzce’nin kalıcı konutlar Güzelbahçe Mahallesinde İl Özel İdareye devredilen iş yerleri Düzce Üniversitesi ve THK Düzce Meslek Yüksek Okulu talep ediyor. İş yerlerinin kime verileceğine ise İl Genel Meclisi karar verecek.
Düzce’de deprem sonrasında iş yeri yıkılan esnaf için yapılan ve talep görmeyen iş yerleri Düzce İl Özel İdaresine devredildi. İş yerlerini Düzce Üniversitesi ile Havacılık Meslek Yüksek Okulu talep ediyor. Meclis üyeleri iş yerlerinin kime verileceğine karar verecek.
Düzce Üniversitesi Rektörü Funda Sivrikaya Şerifoğlu talep ettikleri yer ile ilgili olarak İGM üyelerine tek tek yazı gönderdi. Gönderilen yazıda ise, “Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan kalıcı iş yerlerine zemin katı hariç olmak üzere binanın tamamı üniversitemize tahsis sözü verilmiş olmasının akabinde söz konusu bina Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından Düzce Valiliği tahsis edilmiştir. Valiliğe yapılan tahsisin ardından valilik söz konusu binanın ikinci katını bir firmaya çağrı merkezi olarak, birinci katında bir kısmı PTT’ye tahsis edilmişti. Arta kalan 28 iş yeri üniversitemize tahsis edilmiştir. Şehir merkezinde bulanan Düzce MYO’nun 4 binden fazla öğrencisi olması sebebi ile sosyal ve teknik programları birbirinden ayrılarak aynı okul bünyesinde yeni bir Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu kurulmuştur. Yeni kurulan Sosyal Bilimler MYO öğrenci sayısının bin’in üzerinde olması sebebiyle 28 iş yeri alan olarak MYO’na eğitim ve hizmet binası olması mümkün değildir. Valilikte yapılan görüşmeler sonucunda bu sıkıntı dile getirilmiş Kalıcı Konutlar mevkiindeki iş yerlerinden tahsisi yapılacağı söylenmiştir. Verilmesi düşünülen yerden bulunan iki blok resmi yazı ile talep etmiştir. Bu talebimiz üzerine aynı yeri isteyen Düzce Belediyesi talebini geri çekmiştir. Düzce MYO ve sosyal Bilimler MYO 1999 depreminin ardından geçici olarak Valilik tarafından yaptırılan prefabrik ve sağlıksız bir binada faaliyet göstermeye çalışmaktadır. Bu sebeplerle Üniversitemiz sosyal Bilimler MYO yerleşkesi olarak kullanılmak üzere 30 Nisan 2013 tarih sayılı yazımızla talep ettiğimiz Kalıcı Konutlar Pazar Yeri mevkiinde bulanan iki blok iş yerlerinin üniversitemize tahsisinin ivedilikle gerçekleştirilmesi hususunda bilgilerinize ve gereği için desteklerinize talep eder saygılarımı sunarım” dedi.
Düzce İl Genel Meclisinde yapılan oturumda ise valilikten gelen yazıda ise “Türk Hava Kurumu Üniversitesi tarafından Havacılık Meslek Yüksek Okulu ve Havacılık koleji yapılmak üzere tahsis talebi edilmektedir” denildi.