Manisa Haberleri

ÇANKIRI’DAKİ TÜRKİYE GAZETESİ ÇEŞMESİ YENİLENİYOR

Haber 01.07.2013 18:53 Pazartesi
Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, park ve çevre düzenleme çalışmaları nedeniyle yerinden sökülen Türkiye Gazetesi Çeşmeleri'nin önümüzdeki günlerde eski yerine koyulacağını söyledi.
İhlas Holding Bölge Müdürü Mustafa Beydilli ve İhlas Haber Ajansı (İHA) Çankırı Temsilcisi Mehmet Türk ile görüşen Başkan Dinç, Türkiye Gazetesinin sahibi Merhum Enver Ören'in "İnsanlar su içip bize dua etsinler" diyerek ülkenin değişik noktalarına yüzlerce çeşme yaptırdığını ve çeşmelerin tüm masraflarının İhlas Holding tarafından karşılandığını hatırlattı.
Çankırı'nın en işlek alanlarından olan Karatekin Parkı'na yıllar önce Türkiye Gazetesi tarafından modern bir çeşme inşa edildiğini ifade eden Başkan Dinç, geçtiğimiz yıllarda belediyenin park ve çevre düzenlemeleri sırasında çeşmenin yerinden söküldüğünü kaydetti.
Başkan Dinç, Sökülen çeşmenin yeniden vatandaşların hizmetine sunulacağını ifade ederek, "Geçtiğimiz yıllarda çalışmalarımız nedeniyle çeşmeyi yerinden kaldırmıştık. Şimdi en kısa sürede aynı çeşmeyi daha görkemli bir yere koyacağız ve Enver Abi'nin hayratını sonsuza kadar yaşatacağız." diye konuştu.
Türkiye Gazetesi'nin gönlünde ayrı bir yeri olduğunu vurgulayan Başkan Dinç, gazeteyi gençlik yıllarından beri aralıksız olarak takip ettiği kaydetti.