Manisa Haberleri

RAMAZAN AYI ÖNCESİ ERZURUM’DA KURAN KURSLARINA İLGİ ARTTI

Haber 02.07.2013 11:53 Salı
Okullarda eğitim-öğretim döneminin sona ermesi ve Ramazan ayı öncesinde Erzurum’da Kuran kurslarına ilgi arttı. 7’den 70’e Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmek için vatandaşlar camii ve medreselere akın etmeye başladı.
Ramazan ayı öncesinde Erzurum’da birçok camii, medrese ve kuran kurslarında Kur’an-ı Kerim dersleri verilmeye başladı. Küçüğünden büyüğüne vatandaşlar Kur’an-ı Kerim'i öğrenmek için ders görüyor. Erzurum’un Yakutiye ilçesi Ahmediye Medresesi Kuran kursunda da Türkiye’nin sayılı hafızları yetiştiriliyor.
Kuran Kursu öğreticisi Haydar Savaş, Ramazan ayı öncesinde Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyenlerin sayısının bir hayli arttığını belirtti.
Kurs öğrencilerinden Ferhat Yılmaz’ın düzenlenen yarışmada Doğu Anadolu Bölge birincisi olduğunu ifade eden Savaş, “Kuran kursumuzdan Dünya’nın ve Türkiye’nin birçok yerinde görev yapan hafızlar çıkardık. Ferhat Yılmaz öğrencimiz de bölge birincisi oldu. Bölgemizi Türkiye finallerinde temsil edecek.” diye konuştu.
Bölge birincisi olan Ferhat Yılmaz da, kursta hafızlık eğitimini sürdürdüğünü ifade ederek amacının Türkiye’nin sayılı hafızlarından olmak olduğunu kaydetti.
Öte yandan, Kuran kursunda 7 yaşındaki çocuk ile 70 yaşındaki dedenin yan yana Kur’an-ı Kerim okuyarak eğitim gördükleri gözlendi.